Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

10 Eksantrik Tıbbi Rahatsızlık

  • 04 Nisan 2021
  • 10 Eksantrik Tıbbi Rahatsızlık için yorumlar kapalı
  • 745 kez görüntülendi.

Tıbbi rahatsızlıkların üzgünleri ve evraksalları Amerikan televizyon kanallarında tıpkı orman yangını gibi dağılıyor. Chicago Med’den The Good Doctor’a kadar insanlar, insan bedeninin karışık ve kırılgan tabiatını kavramaya can atıyor gibi görünüyor. Televizyonun eforu sayesinde, bizlere kendi tenimizin altındaki sırlı dünyaya bir doğru ufak bir yolculuğa çıkma talihi tanınıyor. Bu süreçler çözülmeye başladığında neler olacağını biliyoruz, […]

Tıbbi rahatsızlıkların üzgünleri ve evraksalları Amerikan televizyon kanallarında tıpkı orman yangını gibi dağılıyor. Chicago Med’den The Good Doctor’a kadar insanlar, insan bedeninin karışık ve kırılgan tabiatını kavramaya can atıyor gibi görünüyor. Televizyonun eforu sayesinde, bizlere kendi tenimizin altındaki sırlı dünyaya bir doğru ufak bir yolculuğa çıkma talihi tanınıyor. Bu süreçler çözülmeye başladığında neler olacağını biliyoruz, merakımızı hastalık ve vefatla besliyoruz. Beden, bir dizi abuhavaya, perhizlere ve faalliklere adapte olmuş dikkate bedel bir evrim şahanesi olmaya devam ediyor. Bazen, bağışıklık sistemi sertleşir, kalbin pompalama eforu eksilir veya genetik değişinimler metabolizmamızın hayati bir doğrultusunu bozar. Fakat arada bir, hastalık bedene çok özel bir şey gösterecek kadar ender bir şey yapar. Daha fazla uzatmadan, etkileyici 10 eksantrik tıbbi rahatsızlık hadisesine göz atacağız.

10. Carbas’ta Ayyaş

Nick Hess, her sabah uyanır ve kusardı. 35 yaşında, mide sızıları, mide bulantısı ve baş sızıları gibi açıklanamayan semptomlar görüldü. Hess sık sık dudaklarına bir damla alkol değirmeden kendini ayyaş buluyordu. “Bazen birkaç gün içinde devam ederdi; bazen, aynen ‘bomba gibiydi! Bam! ve Ben ayyaş oldum ”diyor Hess.
Eşi başlangıçta inkarda içki olduğundan şüpheleniyordu. Karen Daws, ailelerinin evinde saklı bir alkol meşrubatı aradı ama boş geldi. Nick, bir dizi tıbbi teste maruz kalmasına karşın, hekimler, hastalarının vaziyetinden afallamış kaldı. Karen’ın kendi araştırması sayesinde,çift sonunda ohaio da Dr. Anup Kanodia ile temas kurdu. Dışkı ve kan misalleri aldıktan sonra Kanodia, Nick’in bağırsağının klasikten yüzde 400 daha fazla mayaya sahip olduğunu keşfetti. Nick’in bira fabrikası belirtiyi olarak adlandırılan bir gidişatı olduğu ortaya çıktı. Nick’in bağırsağındaki muhakkak bir maya cinsi Saccharomyces cerevisiae, karbonhidrat bakımından zengin öğünlerin fazla fermantasyonundan mesuldü. Elde edilen alkol daha sonra bağırsaktan emiliyordu, bu surattan kandaki alkol seviyesini yükseltiyordu. Otomatik bira belirtiyi olarak tanımlanmış bir vaziyet olmasına karşın, bağırsakta üretilen alkol ölçüsünün ehemmiyetli bir zehirlenmeye yol açıp açmayacağı mevzusunda çok fazla münakaşa var. Seneler süresince, ayyaş araba kullanmakla yargılanan bazı şahıslar korunmalarının bir parçası olarak bira fabrikası belirtiyi kullanmışlardır. 2015’te, bir New York da bir bayana karşı ayyaş araba kullanma yargılamaları, oto bira fabrikası belirtisinden muzdarip olduğu ortaya çıktıktan sonra düşürüldü. Dr.Anup Kanodia’dan kadının kanındaki alkol seviyesini test etmesi istendi. Bayanın alkol harcayamadığından emin olmak için bayan bir gün süresince izlendi. Test zamanının sonunda, sürüş için legal hududun dört katından fazla, 0.36 kan alkol içeriğine sahip olduğu keşfedildi. Nick şu anda bağırsaklarındaki maya seviyelerini hakimiyet etmek için antifungal tabletleri kullanıyor. Ayrıca düşük karbonhidratlı, düşük mayalı bir perhize de uymaktadır.

9. Hiperekpleksi

“Mübalağalı sürpriz” olarak da öğrenilen hiperekpleksi, adale tonusunda bir çoğalışa neden olan kalıtsal bir hastalıktır. Bu ender hastalığın en aşikar bulgusu “fazla ürkütücü refleks” olarak da 10 Tuhaf Tıbbi Rahatsızlıkadlandırılan bir şeydir.Acı sürükleyen bireylerin mübalağalı hareketlere yol açan kolay sürprizlere fazla tepki verdiği görülüyor. Bunu daha sonra hastanın hiç hareket edemediği kısa bir sertlik momenti izliyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 40.000 bireyden 1’inde hiperekpleksi olduğu hipotez edilmektedir. Analistler, genetik hiperpleksinin, beyin sapının muhakkak reseptörlerindeki değişinimlerin neticeyi olduğuna inanıyor. Bu değişinimler, irkilme refleksini eksilten basmakalıp “sönümleme” sinyallerini önler. Vaziyet, irkilme refleksi soluk alma meselelerine neden olabileceğinden, yeni doğan bebekler için ciddi risk oluşturur. Bu netlikle bir İngiliz çocuk olan Jacob Madgin için geçerli. Bir bebek olarak Magdin’in gidişatı o kadar şiddetliydi ki bir tüpten beslenmesi gerekiyordu. Çocuğun burnuna yapılan bir testin tek değişiyle soluğunu kesen bir spazmı tetiklemek için yeterli olduğu görüldü. Su sıçramasınadan havlayan bir köpeğin sesine kadar, hemen hemen her şey onun için büyük bir vaka yaratabilir. “Jacob’ın gidişatını neyin tetikleyeceğini asla bilemezsin. Bir kutu yaban mersini açarken, kapağı açtığımda plastiğin hengamesi onu susturdu, ”diyordu Jacob’ın annesi.

8. Fantom Rektum Belirtiyi

Bazen, cerrahlar bir hastanın hastalıklı veya yaralı bağırsağının bir kısmını sıçrayarak görevlendirilirler. Bunu yapmak için, bağırsağın sıhhatli kısmı hastalıklı kısımdan kesilir ve karın içinden yönlendirilir. Atık madde stoma denilen bu sarihlikten geçer ve kolostomi veya ileostomi torbasına bir araya gelir. Stoma operasyonu neticeyi dışkı artık rektuma erişmez.
Bazı stoma hastaları rektumlarına gözetir. Bu gidişatta, bağırsak, besin hareketine takviyeci olması gereken bir yağlayıcı oluşturmaya devam eder. Bununla beraber, rastgele bir gıda geçişi olmadığında, bu mukus bazen geçirilmesi gereken kuru ve sızılı bir top oluşturabilir. Rektumlarını kaldırmış olan hastalar da dışkılama dürtüsünü sezebilirler.
hayalet rektum belirtiyi olarak öğrenilen bir tecrübe. Bir Hayliyi gaz hayalet yassı ve dışkı hayalet dışkı geçme lüzumu dinlediğini bildirmiştir.Bölgenin hayali sızısı yanma, acı, karıncalanma ve anlaşma ile ilişkilidir.
2013 senesinde, BBC sunucusu Sam Cleasby, ülseratif kolit ile senelerce acı sürükledikten sonra sütununun bir kısmını çıkarmaya müteveccih bir işlem geçirdi. Şu anda stoma şuurunu yayma ve stoma poşetlerinin kullanımını çevreleyen stigmayı ufalama görevinde.Sam daha evvel hayalet rektum belirtisinin neye benzediğini anlattı: “Bir uzuvunu kaybeden insanlar hala sızı veya kaşıntı seziyorlar veya uzuvları hala orada gibi seziyorlar. [. . .] Demek aynı ama rektumunuzda. Beyninin artık bağlı olmadığını öğrenmediği gibi. ”

7. Kan Terleme

2017’de, bir İtalyan bayan, vahim bir semptomla hastaneye kabul edildi: avuç içi ve suratın kendiliğinden kanaması. Kısımlar beş dakikaya kadar sürebilir ve her an grevde olabilir. 21 yaşındaki bayan nihayet tıbbi dayanağa müracaat etmeden evvel üç sene süresince çaba etti.Anlaşılır bir biçimde, bayan hastalığına karşı kendini bilinçlendirdi. Kendisini dünyanın geri kalanından uzaklaştırıp,bunalım ve panik bozukluğu bulguları geliştirmeye başladı. Hekimler başlangıçta hastalarının veraset bozukluğuna sahip olduğundan şüpheleniyorlardı.
Veraset bozukluğu:Bir hastanın tıbbi bir gidişatı taklit etmeye çalıştığı, genellikle dikkat 10 Tuhaf Tıbbi Rahatsızlıkveya sempati alma emeliyle verilen bir zekasal sıhhat meseleyi. Her ay Amerika Birleşik Devletleri’ye 40 milyon dolara mülk olan, kandırıcı hastalık ender değildir. Ancak, her zaman, kadının kendine hasar vermediği ortaya çıktı. Hekimler, kadının alnından ve alt suratından ilk olarak “kan kirli akışkanın tahliyesine” tanık oldular. Ekip sonunda bayana hematohidroz tanısı koydu. Hastalığın kesin nedeni hala bir sır kalsa da, vaziyet genellikle fazla duygusal veya fiziksel stres altında olan hastalarda ortaya çıkar. Ter bezlerine kan sağlayan küçük kılcal damarların yırtıldığı ve sızdığı söylenir. Kan daha sonra ter bezlerine girer, ter ile karışır ve cildin yüzeyine doğru sızar.Akut fobisi olanlarda hematohidroz olayları belgelenmiştir. Bu fenomen, İsa Mesih’in zamanına dahi katlanabilir. Çarmıha gerilmesinden evvelki gün, Mesih, Gethsemane Bahçesinde dua etti. Luke’un Müjdesi’ne göre, oldukça kaygılı görünen bir İsa, yere düşen “büyük kan damlaları” üretti.

6. Hirschsprung Hastalığı

2017’de, Çin’deki cerrahlar hastanın sütununun takribî 76 santimetre 30 inç ‘sini çıkardılar. Operasyondan evvel, 22 yaşındaki Zhou Hai’nin karnı, fazla derecede hamile görünecek biçimde şişmişti. Rezeke edilen bağırsakta, afallatıcı bir biçimde 13 kg 29 lb dışkı vardı. Hekimler kısa vakitte sualin kaynağını keşfetti: Hirschsprung hastalığı olarak adlandırılan ender görülen bir doğuştan hastalık.Hasta doğduğundan beri kabızlıkla çaba ediyordu, müshil bulguları gevşetmek için çok az şey yapıyordu. Bu kabızlığın kalın bağırsağının parçaları süresince asapların olmamasından kaynaklandığı ortaya çıktı.Tipik olarak, tüm bağırsak gerilmesi, büyük bir asap ağından gelen sinyalleri alır. Asapsal ihtarlar, bağırsak adalesinin ritmik büzülmesini ve rahatlamasını tetikleyerek dışkıyı rektuma doğru iter. Hirschsprung hastalığı olan hastalarda, bu asapların bir kısmının yokluğu bu hareketi bozar, 10 Tuhaf Tıbbi Rahatsızlıkdışkı biriktirir ve bir tıkanıklık oluşturur. Zhou Hai’nin tıkanması, dışkıda oluşan birikintinin onu muntazam bir biçimde soluk almasını yasaklayacak kadar uzun zaman kalmıştı. Ayrıca, şiddetli karın sızısından şikayet ediyordu; çevresini sardığı ağırlık dikkate alındığında anlaşılabilirdi. Şangay’daki Onuncu Millet Sağlık Kurumunda çalışan hekimler, Hai bağırsaklarının etkilenen kısmını kaldırdılar. Üç saatlik prosedürün bir parçası olarak, Hai’nin bağırsaklarının sıhhatli kısmı makatına tekerrür bağlandı.

5. Glüten Psikozu

Çoğu insan çölyak hastalığını dinlemiştir. Bir şahsın bağışıklık sistemi buğdayda bulunan muhakkak bir yapıya astarlandığında ortaya çıkar.Bu neticede bağışıklık sistemi hücrelerinin ince bağırsağı hedeflemesine neden olur. Şayet rehabilitasyon edilmezse, bağırsak dokuları hasar görür ve bağırsakta hayati gıdaları emme kabiliyetini zayıflatır.
Çölyak hastalığının en sık görülen semptomları gaz, karın sızısı, kilo kaybı, diyare ve kabızlığı kapsar. Bununla beraber, çok ender gidişatlarda, usta şikeler gibi sık tesadüfülmeyen semptomlar olduğu öğrenilmektedir.
2016 senesinde, 37 yaşındaki bir talebe bir dizi olağandışı semptomla müracaat ettiğinde hekimler donakalmıştı. Bayan, dostlarının ve ailesinin detaylı bir “oyunun” bir parçası olarak ona karşı komplo kurduklarını düşünüyordu. O zaman yanlışlıkla annesini ve babasını evinde hırsızlık yapmakla yargıladı. Hoşlandıklarına bir dizi tehdit verdikten sonra, bayan bir psikiyatri sağlık kurumuna kabul edildi.Hastanın demir seviyeleri düşmüştü ve bir hayli vitaminde beceriksiz kalmıştı. Ayrıca iştahının çoğalmasına karşın fazla kilo kaybı yaşadı. Hekimler başlangıçta ona paranoid şizofreni tanısı koymuşlardı.Sonunda multivitaminler ve minerallerle beraber antipsikotik ilaçlarla taburcu edildi. Ancak rehabilitasyon zafersiz oldu. Bayanın psikozu devam etti ve kilo vermeye devam etti.
Hekimler sonunda hastanın psikotik çöküşünün sebebini keşfetti: çölyak hastalığı. Çölyak hastalığı olaylarının çoğu sindirim sistemi semptomlarında görülürken, hastaların takribî beşte biri nörolojik ve psikiyatrik meseleler yaşar. Devirici bağışıklık hücreleri genellikle bağırsakta izole edilir. Ancak, merkezi asap sistemine geçerlerse, hastalar hafıza kaybı, sanrılar ve nöbet gibi bir dizi psikiyatrik mesele yaşayabilirler.
Bayan, hekimlerin kendi çıkarlarına karşı çalıştığını düşünerek buğday kapsamayan bir perhize uymayı yalanladı. Gidişatı süratle makûsa gitti. İşini kaybetti, konutsuz kaldı ve intihar etmeye çalıştı. Sonunda konutta yine rehabilitasyon edildi ve buğday kapsamayan bir perhize yerleştirildi. Yalnızca aylarca süren rehabilitasyondan sonra kadının psikozu ortadan kayboldu ve yaşamı banale döndü. Ne yazık ki, fazla bir ihmalkârsızlık anında, yanlışlıkla tekerrür buğday harcamaya başladı. Yeniden başka bir psikotik saldırı geçirdi ve ailesini öldürmeye çalıştığı için mapusa atıldı.

4. Kalıcı Genital Uyarılma Bozukluğu

A&E hemşiresi Kim Ramsey günde 100 orgazma sahipti. Bu kesintisiz uyarılma gidişatı 2001’de 46 yaşında bir merdiven basamağından düşmesinin ardından başladı .O günden beri, Ramsey kalıcı genital uyarılma bozukluğu olarak öğrenilen bir gidişatla çaba etti.
Kalıcı Genital Uyarılma Bozukluğu, saatlerce veya günlerce sürebilen istenmeyen, hakimiyet edilemeyen bir genital uyarılma hissidir. Bu vaziyet çoğunlukla bayanları tesirler, ancak erkeklerde birkaç olay belgelenmiştir. Kalıcı Genital Uyarılma Bozukluğu az anlaşılmış olsa da, analistler hastalığın psikolojik, nörolojik ve vasküler problemlere direndiğini düşünüyor.
10 Tuhaf Tıbbi RahatsızlıkPek çok Kalıcı Genital Uyarılma Bozukluğu hastası kesintisiz olarak orgazmın eşiğindeymiş gibi sezer, bulgular genellikle millete sarih yerlerde ortaya çıkar. Uyarılma, bazen pelvik sızı ve rahatsızlık ile beraber olur. Kim için bazı tetikleyicilerden sakınmak, semptomlarını eksiltmeye takviyeci olur. Ayrıca,dikkatini iş ile dağıtmaya çalışıyor.
Güney Carolina’da yaşayan Heather Dearmon, gebeliği sırasında eş semptomlar yaşamaya başladı. 34 yaşındaki oğlunun doğumunu yaptıktan sonra sualin ortadan kalkacağını umuyordu. Ancak mesele senelerce sürdü ve semptomları daha sık hale geldi.
Dearmon, semptomlarını gevşetmek için ardışık üç orgazm mastürbasyon yapardı. “Ardışık üç orgazma erişmek uzun zaman alıyor. Tam yaşamımın atandığını hissettim ”dedi. Otomobilde yapılacak yolculuklar dahi onu uyarır.
Kalıcı Genital Uyarılma Bozukluğu’ın utanç verici doğası sebebiyle, bir hayli bayan intihar ve bunalımda olduğunu bildirmektedir. 2012 senesinde, Gretchen Molannen,Kalıcı Genital Uyarılma Bozukluğu ile 16 sene yaşadıktan sonra intihar etti. Vefatından evvel Molannen en makûs tecrübelerinden birini anlattı: “Daha evvel tıbbi rehabilitasyon görmedim ya da rastgele bir ilaç kullanmamıştım. Üst üste 50 orgazm yaşadım. Bir satırda Durmaksızın. Can Vereceğimi sanıyordum. ”
Kalıcı Genital Uyarılma Bozukluğu için öğrenilen bir rehabilitasyon yoktur. Bununla beraber, bu vaziyet sıklıkla ilaçlar, öğrenişsel tutum terapisi ve pelvik taban rehabilitasyonu kullanılarak rehabilitasyon edilir

3. Kentucky’nın Mavi İnsanları

1960’larda bir hematolog ve bir hemşire oldukça eksantrik bir serüvene başladı.Aşikar “Kentucky Mavi İnsanları” nı bulmakla kendilerini görevlendirdiler. Ruth Pendergrass, ilk olarak mavi insanlardan birini gördü, Kentucky, Hazard’daki bir muayenehanede hemşire olarak çalışırken “Suratı ve tırnakları neredeyse çivit maviydi. Beni vefatına korkutmak gibi! [sic] Kalp krizi geçiriyor gibi görünüyordu, ”dedi Pendergrass.
Meraklanan, Pendergrass, neler olduğunu incelemek için hematolog Madison Cawein ile beraber çalışmaya karar verdi. Çift, mavi insanların yaşadığı öğrenilen Troublesome Creek ve Ball Creek’i keşfetti. Fakat Pendergrass ve Cawein elleri boş geri geldiler.
Bir gün, iki mavi kardeş Cawein’in muayenehanesine girdi. “Onlar mavi ve cehennemdeydi” diye belirtti. Hekim, neyin yanlış olduğunu bulmak için işe koyuldu. Yeni hastalarından Patrick ve Rachel Ritchie’den kan misalleri aldı. Sonra Cawein, çiftin akrabalarından kan misalleri almak için yola çıktı.
Cawein, mavi insanların kanının ehemmiyetli bir enzimden yoksun olduğunu keşfetti. Yetersiz enzim genellikle kırmızı kan hücrelerinde bulunur ve mavi methemoglobini kırmızı hemoglobine dönüştürmek için zorunludur. Mavi insanların’ın gidişatı kalıtsal methemoglobinemi, kırmızı kan hücrelerinin oksijen bakımından cılız olduğu ve mavimsi deri renginin olduğu anlamına geliyordu. Cawein’in araştırması kolay bir rehabilitasyon başlattı: metilen mavisi. Rehabilitasyonu uyguladıktan birkaç dakika sonra, mavi insanların’ın cildi basmakalıp bir pembe renk tonu aldı. Mesele çözüldü.
Cawein’in araştırması kolay bir rehabilitasyon usulü ortaya çıkardı: metilen mavisi. Rehabilitasyonu uyguladıktan birkaç dakika sonra, mavi şahsın cildi basmakalıp bir pembe renk tonu aldı. Mesele çözüldü. Ancak neden Kentucky nehrini gezen pek çok mavi insan vardı? Peki, bu vaziyet mavi tenli bir Fransız olan Martin Fugate’nin Troublesome Creek’e yerleşmesiyle 1820’ye kadar uzanıyor. Olağanüstü bir mukadderat kıvrımında, Fugate, methemoglobinemi için resesif geni taşıyan bir bayanla evlendi. Bir birey, her iki ebeveyni olmak üzere iki kusurlu geni aldıklarında hastalığa tutulur. Ebeveynlerinin genetik yapısının bir neticeyi olarak, yedi Firari çocuktan dördü mavi cildi servet aldı. Fugate ailesinin azaları arasındaki doygunluk, gidişatın bölgeye dağılmasına neden oldu.

2. Parry-Romberg Belirtiyi

Parry-Romberg belirtiyi, cildin, adalenin ve suratın bağ dokusunun atrofiye neden olan ender bir hastalıktır. Atrofi çoğunlukla suratın yalnızca bir tarafını hemifakiyal tesirler ve hafif sarkık bir görünüme neden olur. Parry-Romberg belirtiyi genellikle çocuklukta veya ergenlikte başlıyor ve uzun seneler süresince makûslaşıyor. Travmatize edici hastalık 250.000 bireyden yalnızca 1’ini etkilemektedir. 2011’de Maha Asghar isimli bir İngiliz kıza Parry-Romberg belirtiyi teşhisi kondu. Suratının sağ tarafı usulca boşa tüketilmeye başladığında yalnızca üç yaşındaydı.Genç çocuğun sağ göz ve kulağının çevresindeki dokudaki farklılıklar, görme ve dinleme ile alakalı problemlerle karşılaşabileceği anlamına kazanç. Ayrıca birkaç saat sürebilen 10 Tuhaf Tıbbi Rahatsızlıkeforsuzlaştırıcı bir acı sürüklüyor. Halen İngiltere Milli Sıhhat Servisi’nde rehabilitasyon bulunmuyor, bu sebeple Asghar’ın ailesi yurtdışında operasyon için kitle fonlaması almayı umuyor. Parry-Romberg belirtiyi olan hastalar sıklıkla, sadece iki damar cerrahının surat rekonstrüksiyon tekniğini yapmak için zorunlu yeteneklere sahip olduğu Amerika Birleşik Devletleri’ne giderler.
2011’de, bir Kuzey Carolina kızın suratı mikrovasküler cerrahi ile kurtarıldı. Lider cerrah, Dr. John Siebert, kızın kolunun altından doku aldı ve suratını koydu. Parry-Romberg belirtiyi hakkında çok az şey öğreniliyor, ancak bazı analistler otoimmünite, asap problemleri, enfeksiyonun neticeyi olabileceğine inanıyor veya travma.

1 Forever Young

Mario Bosco, kırklı bir Hollywood oyuncusu. İlerleme senelerine karşın, Brooklyn’li adam 14 yaşındaki bir çocuk için rutin olarak yanılıyor. Bosco’nun genç görünümüne ve küçümseyici boyuna panitopitititarizm denilen bir vaziyet neden olur. Hipofiz bezi doğru hormon seviyelerini salgılayamadığında, panitopitititarizm oluşur. Hastalığın bulguları hangi hormonların yetersiz olduğuna bağlıdır. Hipotez edilebileceği gibi, sihrime hormonu seviyelerinin düşmesi, gelişmede gecikmelere yol açarken, gonadotropinlerde eksilme bodur cinsel büyümeye neden olur.
Bosco gençliğinin çoğunu sağlık kurumu içinde ve dışında geçirdi. İlk doğduğunda konvülsiyonlar, kan şekeri düşüklüğü ve tiroid meseleleri gibi ciddi tıbbi meseleleri vardı. Bosco’nun anormal hormon seviyeleri, bedeninin doğru biçimde olgunlaşmadığı anlamına geliyordu. Bugün yalnızca 147 santimetre 4-10 ” durmakta ve bir gencin suratına ve vücuduna sahiptir. Bu güçlüklere karşın, Bosco oyuncu olarak nam bulmaya devam etti.
Bir Hayli Hollywood yıldızıyla tanıştı ve NYPD Blue ve Jimmy Kimmel Live gibi bir hayli televizyon programında yer aldı. “Değişik görünmese ve kulağa gelmeseydim bunların hiçbirinin olmayacağını seziyorum.” Dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

maltepe escort ataşehir escort idealtepe escort anadolu yakası escort kadıköy escort bostancı escort pendik escort ataşehir escort şişli escort göztepe escort pendik escort kartal escort bostancı escort erenköy escort maltepe escort pendik escort bostancı escort ümraniye escort şerifali escort kartal escort maltepe escort tuzla escort pendik escort anadolu yakası escort acıbadem escort ümraniye escort escort bayan maltepe escort ümraniye escort ataşehir escort kadıköy eskort pendik eskort ataşehir escort ümraniye escort kadıköy escort escort bayan maltepe escort sex hikaye yeni seks hikaye gerçek sex hikaye sex hikaye seks hikayeleri sex hikayesi gerçek sex hikayeleri