Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Abdominoplasti Karın Germe Operasyonu Hakkında Öğrenilmesi Gerekenler

  • 17 Nisan 2021
  • Abdominoplasti Karın Germe Operasyonu Hakkında Öğrenilmesi Gerekenler için yorumlar kapalı
  • 409 kez görüntülendi.

Abdominoplasti veya karın germe, operasyonla yağ ve cildi alarak karın görünümünü sıkılaştıran ve karın adalelerinin tamlığını iyileştiren kozmetik bir cerrahi harekâttır. Bu cerrahi, ehemmiyetli kilo kaybından sonra istenebileceği gibi, karın kısmını zayıflatmak isteyenlerin düşünebilecekleri birkaç ameliyattan biridir. Bu cerrahi işlemin neticelerinin uzun vadeli olacağı garanti edilmese de,  karın germe operasyonu sonrası fazla kilo alımından sakınmak, […]

Abdominoplasti veya karın germe, operasyonla yağ ve cildi alarak karın görünümünü sıkılaştıran ve karın adalelerinin tamlığını iyileştiren kozmetik bir cerrahi harekâttır. Bu cerrahi, ehemmiyetli kilo kaybından sonra istenebileceği gibi, karın kısmını zayıflatmak isteyenlerin düşünebilecekleri birkaç ameliyattan biridir. Bu cerrahi işlemin neticelerinin uzun vadeli olacağı garanti edilmese de,  karın germe operasyonu sonrası fazla kilo alımından sakınmak, düz bir karın elde etmeye destekçi olmaktadır.

Karın Germe Operasyonu Nedir?

Karın germe operasyonu, fazla ten ve yağı kesip cildi tekerrür dikerek karın görünümünü düzleştirir. Prosedür ayrıca gergin bir çekirdek görünümü ve hissi vermek için alttaki karın adalelerinin cerrahi olarak sabitlenmesini kapsayabilir. Bu büyük ameliyat, minimal invaziv laparoskopik teknik bir veya daha fazla minik kesi ve yapıları görselleştirmek için bir kamera desteği ile veya daha kapsamlı bir sarih usul cerraha görünürlük ve operasyona ulaşım sağlayan bir veya daha fazla kesiyi kapsayan kullanmaktadır. Bu operasyon iki biçimde yapılmaktadır;

Bütün abdominoplasti:Genellikle büyük karın kesi, yağ ve tenin geniş çıkarılmasını ve yeni bir göbek muhtemelen oluşturulmasını içerir. MiniKısmiabdominoplasti: Minik bir insizyon, daha geniş bir doku rezeksiyonu içerebilir ve göbek etrafında bir kesik içerir olmayabilir.

Abdominoplasti Karın Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmesi GerekenlerTers karın germe gevşek ten karnın üst kısmından çıkarıldı kısmi bir karın germe harekâtıdır. Bazen kısmi abdominoplasti, yalnızca alt karın bölgesinde lokalize olan ten ve yağların alınması için kullanılır. Karnın önünden alt doğru inen çift rektus abdominis adaleleri ufaladığında, bu diyastaz rektisi olarak belirlenir. Bu adaleler, bütün veya kısmi karın germe prosedürünün bir parçası olarak midenin görünümünü sıkılaştırmak için birbirine dikilebilir. Rastgele bir karın germe operasyonu için intravenöz sedasyon veya genel anestezi alınması gerekir ve karın germe kozmetik evhamlarla yapıldığından dolayı, özel imkânlarla karşılanması gereken bir harekâttır.

Kontrendikasyonlar

Cerrahi karmaşıklık tehlikeyi yüksekse, bu prosedürü yaptırılmaması nasihat edilmektedir. Büyük bir kronik hastalığı, kanama bozukluğu veya bağışıklık noksanlığı olanların, ameliyat sonrası bazı meselelerle karşılaşma tehlikeyi daha yüksektir. Ayrıca sigara içmek ayrıca karın germe operasyonu sonrası postoperatif enfeksiyonlarla da ilişkilidir. Bazen, büyük bir enfeksiyon veya yeni tespit etilen böbrek hastalığı gibi meseleler, bu meseleler ameliyat günü keşfedilse dahi, sıhhat meseleyi hakimiyet altına alınana kadar operasyonun ertelenmesini gerektirebilir. Ehemmiyetli kilo çoğalışı veya kaybı bekleyenlerin veya hamile kalmayı tasarlayan bayanların, abdominoplastinin kozmetik tesirlerini değiştiren cilt, yağ veya adale farklılıkları yaşayabileceğini öğrenmeleri ehemmiyetlidir. Dolayısıyla bu şahıslarda operasyon yasak olmamakla beraber istenilen neticeyi vermeyebilir.

Ameliyattan sonra kalıcı bir ameliyat sonrası yara izi görülebilir, ancak bu iz pelvik kemik süresince alt karın süresince uzanan natürel bir kıvrımla beraber devam eden bir izdir. Bu mevzuda çok evham dinleyenler, karın germe cerrahisi yaptırmaması daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Karın Germe Cerrahisi Potansiyel Tehlikeleri

Genel olarak, bu prosedürün neticeleri iyidir ve çoğu insan neticelerden hoşnuttur. Ve yalnızca karnın alt kısmında bir yara izi vazgeçmektedir. Bununla beraber, ameliyat ve anesteziyle ilişkili bayağı tehlikelerin yanı gizeme, abdominoplasti, ameliyat sonrası ek meseleler yaşanabilir. Bireyin ameliyat evveli hekimi ile tüm bu mevzuları görüşmesi ve bilgi alması, operasyona daha şuurlu karar vermesine destekçi olacaktır. Abdominoplasti karmaşıklıkları içerebilir:

Yara enfeksiyonu Karın biçiminin asimetrisi Tende şiddetli yara izi veya renk farklılığı Gevşek cilt Cerrahi bölgede anlaşma veya sızı İstenen neticenin alınmaması

Bütün bir prosedür, kısmi bir prosedürden daha fazla karmaşıklığa neden olabilir.

 Karın Germe Operasyonunun Emeli

Karın estetiği operasyonu tamamen estetik sebeplerle yapılır; emel daha düz ve daha tonlu bir karın bölgesine sahip olmaktır. Bireyin karnı daha büyük görünüyorsa veya özellikle gerginliğe bağlı cilt sarkıksa bu operasyonu yaptırmayı seçim edebilir. Veya daha öncekinden fazla kilolu olanlar veya çoğul hamilelik yaşayan şahıslarda, kilo alıp sonra ehemmiyetli miktarda kilo verildiyse cildin ve adalelerin elastikiyeti eksilmiş olabilir. Kilo verme operasyonu sonrası dahil olmak üzere büyük kilo kaybı, gevşek sezilen bir cilde neden olabilir. Bu prosedür, bireyin evvelki fiziksel görümünden daha fazla tatmin ederse hayat niteliğini artırabilir, ancak fiziksel sıhhatini iyileştiremez. Abdominoplasti, perhiz ve egzersizin yerini yakalamaz ve ehemmiyetli miktarda kilo kaybına neden olmaz.

Karın germe operasyonu kilo verme operasyonu değildir. Abdominoplasti ile devam etmek isteyip istemediğinize karar verirken, başka bir ameliyat cinsinin şahıs kendisi için daha uygun olup olmayacağını düşünmesi gerekir. Bu operasyonun içeriği kısaca şu biçimde belirlenebilir;

Liposuction, cilt veya adaleyi cerrahi olarak yine şekillendirmeden yağın alınmasını kapsar ve karınla hudutlu değildir. Karın germe operasyonu gibi liposuction da kozmetik bir harekâttır. Panikülektomi, yağ veya adaleye cerrahi müdahale olmaksızın karın bölgesinden fazla tenin çıkarıldığı cerrahi bir harekâttır. Bariatrik cerrahi, fazla yeme ve fazla kalorilerin emilmesini önlemek için sindirim sistemini cerrahi olarak yine yapılandırmayı kapsayan bir cins kilo verme operasyonudur. Genellikle kozmetik sebeplerden ziyade obezitenin tıbbi karmaşıklıklarını önlemek için yapılır.

 Plastik Cerrahi Evveli Gerekenler

Sıhhat meselelerini değerlendirmek için bütün kan sayımı CBC ve elektrolit testleri dahil olmak üzere ön laboratuar değerlendirmesi dahil,bu prosedürü güvenle uygulayabileceğini güvence altına almak gerekir. Ve dolayısıyla bunu sağlamak için bazı preoperatif testlere gereksinim vardır. Ek olarak hekim tarafından bireyin kalp hastalığı veya akciğer hastalığı gibi ameliyat tehlikesine sokan evvelden var olan bir tıbbi meseleyi olup olmadığı öğrenmesi gerekir. Ayrıca tehlikesiz bir biçimde abdominoplasti yaptırabilmek için başka ameliyat evveli testler de istenebilir.

Karın germe Operasyonuna Nasıl Hazırlanılır?

Abdominoplasti Karın Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmesi GerekenlerGenellikle karın germe kararı, aylar veya daha uzun süren bir süreçtir. Ameliyat olmak zorunda kalmadan istenilen görünüme sahip olmak için kilo verme ve egzersiz taktikleri sınanabilir. Karın germe operasyonu tasarılamadan evvel bireyin oranla değişmez bir kiloda olduğundan emin olmak gerekir, böylece işlemin verimleri had safhaya çıkarılabilir. Operasyona hazırlanırken şu etmenleri göz önünde bulundurmak gerekir;

Yer: Prosedür bir sağlık kurumu veya bir cerrahi merkezdeki bir ameliyat odasında veya ameliyathanede yapılmaktadır. Bu prosedür sonra şahıs muhtemelen en az bir gece kalması gerekir. Ve daha az invaziv veya kısmi bir prosedür uyguluyorsa, ameliyat yapıldığı gün dahi konuta gidilebilir. Ameliyat evveli hekim bunu hastaya bildirecektir. Giyilmesi gereken: Prosedür için bir sağlık kurumu önlüğü giyilmesi gerekir. Beslenme: Karın germe operasyonundan evvelki gece yarısından sonra bir şey yemek içmemek gerekir. İlaçlar: Hekim, ameliyattan birkaç gün evvel kan sulandırıcı ilaçların kesilmesini isteyebilir. Şayet alırsan oral steroid diyabet veya ilaçlar, kendi karın germe operasyonu evveli günlerde bir düzenlenmiş dozlama rejimini takip gerekebilir.

Karın Germe Operasyonı Evveli Hayat Stili Farklılıkları

Bireyin operasyondan evvel sıhhatli bir kiloda olması ve iyi beslenmesi gerekir, böylece iyileşme süreci iyileştirilmiş olur. Ameliyattan evvelki haftalarda hekimin veya beslenme uzmanının perhizle alakalı mevzular görüşmek gerekir. Bireyin fazla kilo alma veya perhiz yapma meyli varsa, daha iyi bir iyileşme süreci ve sıhhatli kalması için gereken gıdaların ve kalorilerin alındığından emin olmak gerekir. Sigara içmek iyileşmeyi yasakladığından, sigara içiliyorsa hekim sigaranın vazgeçilmesini isteyebilir.

Karın Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Ameliyat evveli şahsa tüm hayatsal kıymetleri değerlendirilirKan kıymetleri, tansiyon vs ve damar yolu açılır. Ayrıca, özellikle genel anestezi alınacaksa, mesanenin idrarı özgür vazgeçebilmesi için bir idrar sondası da yerleştirilir. Harekâtı sırasında genel anestezi veya IV sedasyon izlenen anestezi bakımı olabilir:

Kısmi abdominoplasti için IV sedasyon kullanılabilir. Bu gidişatta, sizi uykulu hale getirmek için IV’nize anestezik bir ilaç enjekte edilecektir. Genellikle, daha kapsamlı bir cerrahi prosedür genel anestezi gerektirecektir. IV’ünüze anestezik ilaç takıldığından şahıs kendi başına soluk alamayacak miktarda adaleleri felç olur. Bu sebeple ameliyat sırasında mekanik destekle soluk alabilmek için hasta solunum tüpü ile entübe edilir.

Cerrahi takımı, karnın çevresine, kesilerin yapılacağı alanı ortaya çıkaran bir örtü yerleştirirler. Cilt antiseptik bir solüsyonla arınılır ve cerrah, kesi yapmadan evvel bireyin karnındaki alanları ölçebilir veya işaretleyebilir.  Ameliyat iki ila beş saat sürebilir ve bu büyük miktarda kullanılan tekniğe bağlıdır. Kullanılan teknikler şu biçimdedir:

Bütün abdominoplastinde iki kesi yapılarak harekâta başlanır. Bunlardan biri bir taraftaki kalça kemiğinden bedenin öbür tarafındaki kalça kemiğine kadardır ve kasık bölgesine yakındır. Değişiği ise göbek etrafındadır. Kısmi abdominoplasti operasyonunda ise, cerrah bir veya iki minik kesi yapacaktır. Bu laparoskopik olarak veya sarih bir prosedürle yapılmaktadır. Laparoskopik prosedür için ise cerrah birkaç minik kesi yapacaktır. Daha sonra ucunda cerrahi aletler bulunan laparoskopu, fazla yağı ve teni kesmek ve çıkarmak için yerleştirilmektedir.

Abdominoplasti Karın Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmesi GerekenlerKesiler yapıldıktan sonra cilt karın adalelerinden bölecektir. Karın bölgesinden fazla yağ alınacaktır. Parçalarlarsa, karın adaleleri birbirine çekilebilir ve yerine dikilebilir. Bölen ten kanadı daha sonra karın bölgesi üzerine gerilir. Bu daha sıkı bir görünüm için fazla ten alınır. Cerrah göbeği kesilere dahil ettiyse, natürel görünecek bir pozisyonda yine yapılandırılacaktır. Fazla akışkanı toplamak için cildin altına cerrahi bir dren yerleştirilebilir. Bu, kaldırılmadan evvel birkaç hafta yerinde kalacaktır. Kesiler daha sonra dikişlerle kapatılır ve bölgeye sterilize bir pansuman uygulanır.

Ameliyattan Sonrası Dikkat Edilecekler

Ameliyat bitirildikten sonra, anestezi durdurulur IV veya tersine çevrilir genel. Hastanın soluk alımına destekçi olacak bir tüp varsa, ameliyathaneden dağılmadan evvel bireyin kendi başınıza soluk alabilmesi için bu tüp çıkarılmaktadır. Hasta hayati bulguların izlenmeye devam edeceği ameliyat sonrası bir alana götürülür ve izlenemeye alınır. Uyandığında ve istikrarlı olduğunda hemşire tarafından kateterden idrar alınabilir veya hastanın sürgü ile idrarını yapıp yapamayacağı sorulabilir. Hastanın ayağa kalkıp destekle yürümesi birkaç saat sürer. Genelde ameliyattan evvelki tasarıya göre konuta gider veya sağlık kurumunda kalmaya devam edilir. Ameliyat sonrası yaranın iyileşme sürecinde şu yönergelere dikkat edilmelidir: Sağlık Kurumunda iken vazifeliler tarafından yapılan yara bakımı bilinmeli ve konutta titizlikle uygulanmalıdır. Sızı varsa, hekimin önerdiği sızı kesiciler alınmalıdır Reçeteli ilaçları almaya devam edilecekse ne kadar devam edeceği mevzusunda bilgi alınmalıdır. Hasta sağlık kurumundan ancak tehlikesiz bir biçimde yaşamını devam ettirebileceğine emin olduğu zaman çıkmalıdır.

İyileşmeden sonraki saatlerde ateş veya şiddetli sızı gibi karmaşıklık bulguları yaşanırsa, belirtilmeli ve gerekiyorsa sağlık kurumunda daha uzun zaman sağlık kurumu da kalınmalıdır. Rastgele bir cins karın germe operasyonundan sonra iyileşme iki haftadan iki aya kadar sürer. Bununla beraber, genel olarak, büyük bir yara varsa veya ehemmiyetli ölçüde ten ve yağ alınmışsa, bu daha uzun sürebilir. Ameliyat sonrası dikkatli olmak, karmaşıklıkları önlemeye destekçi olur. Bölge pak ve kuru yakalanmalı ve hekim tarafından verilen yönergelere itina gösterilmelidir. Gerektiğinde pansumanın nasıl değiştireceği ve pansumanın su geçirmez olup olmadığı mevzusunda titiz olunmalıdır. Böylece banyo sırasında alanı kuru yakalamak için lüzumlu tedbirleri alınmış olunur. Karın germe prosedüründen görünen karın yara izi, ameliyattan bir sene sonrasına kadar ehemmiyetli miktarda kaybolmaya öğrenir. Ve onu güneşten gözetmek iyileşmeye destekçi olabilir.

İyileşme yarıyılı süresince şişliği hakimiyet altında yakalamak için sargının Abdominoplasti Karın Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenlerüzerine ve elbiselerin altına kompresyon kıyafeti giyilmesi gerekir. Sızı, kızarıklık, akıntı, cerahat, ateş veya titreme olursa, şipşak hekime haber verilmelidir. Ayrıca cerrahi dreniden akan şayet varsa akışkan ölçüyü çoğalırsa, kanlı veya flu görünmeye başlarsa da acil müdahale edilmesi için acil servise gidilmelidir. Karın germe operasyonundan sonraki haftalarda yorucu etkinliklerden sakınmalı ve ağır nesneleri kaldırmaktan sakınılmalıdır.

Karın germe operasyonu, daha düz, daha sıkı görünen bir mideye sahip olmak isteyenlerim düşünebileceği seçmeli bir kozmetik operasyondur. Bunun sizin için doğru rehabilitasyon olup olmayacağına karar verirken bireyin usta bulundurması gereken pek çok mevzu vardır. Bunlara iyileşme süresi, yara izleri ile alakalı evhamlar dahildir. Bu operasyonun artıları ve eksileri hakkında ayrıntılı olarak düşünmeli ve öyle karar verilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

maltepe escort ataşehir escort idealtepe escort anadolu yakası escort kadıköy escort bostancı escort pendik escort ataşehir escort şişli escort göztepe escort pendik escort kartal escort bostancı escort erenköy escort maltepe escort pendik escort bostancı escort ümraniye escort şerifali escort kartal escort maltepe escort tuzla escort pendik escort anadolu yakası escort acıbadem escort ümraniye escort escort bayan maltepe escort ümraniye escort ataşehir escort kadıköy eskort pendik eskort ataşehir escort ümraniye escort kadıköy escort escort bayan maltepe escort sex hikaye yeni seks hikaye gerçek sex hikaye sex hikaye seks hikayeleri sex hikayesi gerçek sex hikayeleri