Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Astral Projeksiyon ve Seyahat: Yeni Başlayanlar için En İyi Astral Rehber

  • 16 Kasım 2022
  • Astral Projeksiyon ve Seyahat: Yeni Başlayanlar için En İyi Astral Rehber için yorumlar kapalı
  • 17 kez görüntülendi.
Astral Projeksiyon ve Seyahat: Yeni Başlayanlar için En İyi Astral Rehber

Astral projeksiyon genellikle bir beden dışı tecrübeyi ifade eder. Astral vücudumuzun fiziksel vücudumuzdan bölebileceği ve daha yüksek frekansta uğultu yapan astral tasarılar ve yerlerden geçebileceği bir vakadır. Kasıtlı olarak reelleşebileceği gibi istem dışı da olabilir. Astral projeksiyon, yosunumuzu ve idrak edilen reellik ve vücuda bağlılık hakkında düşünme biçimimizi değiştirebilir. Bazı vaziyetlerde, vefat korkusunu iyileştirmeye takviyeci olmak veya sadece maneviyatı keşfetmek için kullanılabilir.

Astral projeksiyon ve beden dışı tecrübeler pop kültüründe, Marvel evreninden ve Doctor Strange’den hit Netflix dizisi ‘Behind her Eyes’a kadar her şeyde kendini gösteriyor. İnsanlar astral alem hakkında merak uyandırıyor ve sadece fiziksel bir form olma inancının ötesine geçiyor. Bu rehberde, astral projeksiyona daha derin bir göz atacağız ve bütün olarak ne olduğunu, yararlarını, nasıl tehlikesiz bir biçimde yapılacağını ele alacağız ve beden dışı tecrübe şansınızı artırma konusunda bazı ehemmiyetli ipuçları sunacağız. Bilgi, manevi dünyayı itinayla ve kolaylıkla keşfetmek için zorunlu bir esastır. Bu bilgiyi içlerinde saklamak, astral seyahate ilgi duyanların bir cins amaç, sezgi ve doğrultu duygusuyla belirsize yolculuk etmelerine takviyeci olabilir.

Astral Projeksiyon Nedir?Astral Projeksiyon ve Seyahat: Yeni Başlayanlar için En İyi Astral Rehber

Astral projeksiyon, astral vücudumuzun fiziksel vücudumuzdan böldüğü bir vakayı ifade eder. Astral vücudun birkaç farklı ismi vardır – aynı zamanda süptil beden, rüya vücudu, enerji vücudu ve tantrik beden değişik isimlerin yanı sıra olarak da adlandırılabilir. Webster’s Dictionary’de astral beden, ‘fiziksel insan bedeninin yaşamda ona eşlik eden ancak genellikle ondan ufalamayan ve vefatında yaşamda kalan süptil bir karşılığı’ olarak belirlenir.

Astral projeksiyon sırasında, astral beden fiziksel vücudu terk eder ve bu, şuurunuzun astral tasarılara girmesini sağlar. Astral tasarılar bir varoluş alemine atıfta bulunur daha yüksek bir ebat veya ruh alemi olarak da öğrenilir. Bu yer, vefatlı ve üç ebatlı dünyamızda buradan daha yüksek bir frekansta çalıştığı için. Aynı zamanda tabakalardan oluşan bir yerdir ve sıçramayı yapabilenler tarafından keşfedilecek daha düşük astral tasarılar ve daha yüksek astral tasarılar vardır. Yogi Paramahansa Yogananda astral tasarılardan bahsetti ve dedi ki;

‘Göksel’ ışık ve yok edilemez yaşam alemi, maddesel evrenin perdesinin arkasına saklanmış titreşimli yaşam enerjisi alemi… Astral dünyadan doğuşta geldik ve vefatta oraya geri döneceğiz. Biri bana neden şimdi astral dünyayla irtibat kurmaya çalışmamız gerektiğini sordu. Buna cevap veriyorum, ‘Zira hakikat tabiatınızın serbestliğini orada gerçekleştireceksiniz. Başlamak için astral formda saklanmış bir ruh olarak oradaydınız ve şu anda orada olmadığınız ve o belleği kaybettiğiniz için tüm sefaletinizin devam etmesinin sebebi budur.’

Astral projeksiyon bir dizi senaryoda hakikatleşebilir. Gönüllü veya gönülsüz olabilir. Gönüllü anlamda, insanlar beden dışı tecrübe yaşayabilecekleri bir alan yaratmak emeliyle astral projeksiyona yanaşırlar. Bu şuurlu bir seçimdir ve pratik, berraklık, muhakkak uyku döngüleri, müzik, meditasyon ve daha fazlasıyla muvaffak olunabilir. İnsanların plansız beden dışı tecrübeler yaşadığı senaryolar da vardır. Bunları genellikle vefata yakın bir tecrübeyle ve hastane odalarında ‘bedeninin üzerinde yüzen’ birinin vecizeyi ile iletişimli olduğunda dinleriz. İstemsiz olarak beden dışı tecrübelere yol açabilecek değişik vakalar arasında hastalık ve travma, açlık veya su yoksunluğu sayılabilir.

Ama astral projeksiyon nasıl bir his? Astral projeksiyon, yüzen bir his gibi hissedebilir. İnsanlar ayrıca uçabilir, duvarlardan geçebilir ve hatta bir yerden bir yere ışınlanabilir. Kimileri dönme veya yuvarlanma yaşayabilir veya aslında beden hareketsizken kendilerini hareket ediyormuş gibi hissettirebilir.

Astral Projeksiyon ve Lucid Rüya Aynı Şey midir?Astral Projeksiyon ve Seyahat: Yeni Başlayanlar için En İyi Astral Rehber

Bazı insanlar astral projeksiyonun berrak rüya veya halüsinasyon için başka bir terim olduğunu düşünebilir. Şuurlu rüya ve astral projeksiyon bazı seviyelerde ilişkili olsa da, aslında çok farklı tecrübelerdir. Bu iki fenomeni neyin ayırdığına bir göz atacağız.

Lucid rüya, uykudayken ve rüya görürken reelleşir ve rüyada olduğunuzun farkına varırsınız. Bu, rüya gördüğünüz için ölü olmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak bir farkındalık tohumu taşıdığınız anlamına kazanç. Lucid rüyada ne kadar iyi olursanız, gidişat üzerinde o kadar fazla hakimiyet ve kesinliğe sahip olabilirsiniz. Şuurlu rüya gördüğünüzün farkında olduğunuzda, anlatıyı değiştirebilir ve çevrenizdeki hakimiyeti toplayabilirsiniz. Uçmak, konum değiştirmek, başkalarının eylemlerini hakimiyet etmek ve nesneleri kaldırmak veya ilave etmek gibi şeyler yapabilirsiniz. Aslında iki cins berrak rüya hali vardır – biri yatarken rüyanıza şuuru getirdiğiniz ve ötekiyi kurnazken rüyayı şuurunuza getirdiğiniz. En yaygın lusid rüya hali uyku halidir, zira ötekiyi çok fazla pratik gerektirir.

Öte yandan astral projeksiyon, daha çok beden dışı tecrübeyle alakalıdır -ruh vücudunuz değişik tasarılara seyahat etmek için fiziksel vücudunuzu terk ettiğinde. Çoğu zaman bu tecrübe sırasında, vücudunuz uykudadır, ancak zihniniz ayarlanmıştır ve bilinçsiz veya yatan vücuttan uzaklaşabilir.

Astral projeksiyon mu yoksa berrak rüya mı olduğunuzu kavramanın yolları vardır. Bunlar;

Berrak rüya,
Çevrenizdeki şeyleri hakimiyet edebilirsiniz,
Beynin bayağıda metni deşifre eden kısmı bu noktada daha az faal olduğundan, berrak rüya görürken çoğu zaman metinleri okuyamazsınız,
Ayrıca berrak rüya görürken koku alma duyunuzu ve değişik duyularınızı kaybedebilirsiniz – ya da kesinlikle o kadar keskin olmayacaklardır,
Çok az etkileşime sahip olabilirsiniz veya çevrenizdeki değişik varlıkların eylemlerini hakimiyet edeceksiniz.

Astral Projeksiyon:
Vücudu şuurlu olarak terk ederek ve altınızdaki vücudu görerek başlar,
Civar üzerinde veya o etraftaki etkileşimler üzerinde çok fazla hakimiyetiniz yok,
Metni net bir biçimde okuyabilir ve görebilirsiniz,
Tüm duyularınız doğru biçimde çalışmalıdır,
Müesseseler size tepki gösterecek.

Astral Projeksiyon Asıl mı?

Astral projeksiyon terimi görünüşte yeni çağ maneviyatı ile iletişimli olsa da, kökleri aslında çok daha derinlere iner ve bu fenomen üzerinde ciddi çalışmalar ve araştırmalar yapılmıştır. Eski Mısır günlerinden beri ve hatta erken Yahudi ve Hıristiyan metinlerinden beri – astral projeksiyona, süptil vücutlara ve astral tasarılara atıfta bulunulmuştur. Aynı zamanda Hinduizm, Japon mitolojisi, Amazon ve Inuit yerli kültürlerinde de ortaya çıkıyor ve Taocu öykülerde de ortaya çıkıyor. Teosofi’nin bir dine dönüştüğü 19. asırda da popülerdi.

Astral projeksiyon biliminin bir hayli yorumu vardır ve bazı insanlar bu tecrübeyi beden şemasındaki bireyin vücudunun ve uzaydaki göreceli konumunun farkındalığı bozulmalara veya kırılmalara indirger. Bununla beraber, 1983’te CIA’den, astral projeksiyonun Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından hakikat olarak kabul edildiği sonucuna varan kayıtlar vardı. Bu belirtiler, askeri temelli Yıldız Geçidi Projesi ismi altında yürütülen çalışmalara direnmektedir. Ne yazık ki araştırma doğru ve salt olmakla alakalı iken 1995 senesinde sona erdiğini iddia etmiştir.

Astral seyahat ruhsal ve felsefi bir tecrübe olduğu için somut bir biçimde ölçmek güç olabilir. Ve genel olarak reellik ve kişisel tecrübe, özellikle anekdotsal ispatlara sabrettiğinde, ispatlamak ve çürütmek güç olabilir. Astral seyahatin hakikat olup olmadığından emin olmak istiyorsanız, bir katılım eylemi bu yanıtları bulmanıza takviyeci olabilir.

Astral Seyahatin Yararları Nelerdir?Astral Projeksiyon ve Seyahat: Yeni Başlayanlar için En İyi Astral Rehber

Astral seyahat, sadece sonsuz olasılıkları tecrübelemenin ve yatağınızdan duygu dolu bir süre geçirmenin harika bir yolu olmakla kalmaz, aynı zamanda emelli beden dışı tecrübeler üstlenmenin getirdiği bir hayli fayda da vardır. Daha derine inmek ve hayalinizdeki vücudu farklı yerlere götürmek zorunda hissedebileceğiniz bu sebeplere bir göz atın.

Anksiyeteye takviyeci olur. Bu, vefat korkusu olanlar için özellikle güçlü olabilir, zira ruhunuzu vücuttan ayırma tecrübeyi, zamanı geldiğinde korkusuzca vazgeçmeyi kolaylaştırabilir.
Psikolojik atılımlara takviyeci olur – farklı ovaları keşfettiğimizde ve vücutlarımızı daha yüksek yerlerden gelen rehberliğe ve mesajlara sarih kalmaya davet ettiğimizde vizyonlar, canlı rüyalar ve arayışlar daha net hale gelebilir.
Kendini keşfetmeye takviyeci olur – vücudun ve burada ve şimdinin sınırlarının ötesinde, astral bulgulara ve muhtelif ruhsal uygulamalara yaslanarak kendimiz ve içinde yaşadığımız daha geniş evren hakkında çok şey biliriz.
Psişik kabiliyetleri kuvvetlendirir – üçüncü göz bilgeliği , ruh rehberleriyle irtibatlar, vizyon ve dış alemleri tecrübeleme, tüm bunlar derin pratik gerektirir. Psişik marifetlerinizi ne kadar çok keşfederseniz, o kadar güçlü olurlar. Maneviyatı teşvik eder – manevi bir yaşam daha dolu bir yaşamdır ve ne kadar çok seyahat ederseniz ve perdeyi ne kadar geri çekerseniz, derin, anlamlı ve daha derin ruhunuz için tamamen otantik bir yaşam yaşamak için o kadar çok fırsatınız olur.

Astral Proje Nasıl Yapılır?

Kendileri için astral seyahati sınamak isteyenler için, yolculuğunuza başlamanın bir hayli yolu vardır. Emelli bir biçimde astral projeksiyon genellikle REM uyku döngülerinden katlanır. Beden dışı tecrübelerin, uyku ile cingözlük arasında – ya uykuya dalmadan hemen evvel ya da uyanmadan hemen evvel – alana gelmesi daha olasıdır. Bunun sebebi, o REM döngüsü içinde henüz derin uykuda olmamanızdır. Bu, beden dışı bir tecrübeyi sınamanın ve teşvik etkenin en popüler yollarından biridir ve insan şuuruyla alakalı çalışmalarla ilgilenen Monroe Enstitüsü’nün araştırma ve bilgileriyle desteklenmektedir.

Vücudu ve zihni muhtemel olduğunca rahatlatın,
Kendinizi yarı uyku vaziyetine vazgeçin,
Fiziksel duyulardan çok zihinsel duyumlara odaklanın,
Daha derine indikçe çevresel titreşimlerin fazla farkında olmaya çalışın,
Fiziksel vücudunuzu titreşimlerle hizalayın rahatlamış haldeyken, böylece ince vücudunuzu fiziksel vücuttan sallamak için titreşimleri kullanabilirsiniz,
Bedeninizi her seferinde bir uzuv ve alan vazgeçerek net bir biçimde hayal etmek için zihninizi kullanın
Fiziksel vücudunuzdan galibiyetle kurtulmaya odaklanın.

Astral seyahat için bir görselleştirme tekniği, kendinizi doğru REM döngüsünde tutmaya çalışmadığınız, bunun yerine bedendeki her bir kası görselleştirmeye ve her hücrenin canlı olduğu titreşimsel bir vaziyete girmeye odaklandığınız ip tekniğini kullanmak olabilir. nabız atıyor. Ardından, fiziksel vücudunuzu rahat meblağken astral vücudunuzu kullanarak tırmanabileceğiniz başınızın üzerinde asılı bir ip hayal edin. Bu görselleştirme tekniği, süptil vücuda ulaşmanın en ulaşılabilir yollarından biri olarak kabul edilir.

Astral Projeksiyon Müziği

Bazı insanlar müzik kullanımı ve desteğiyle astral projeksiyona girmeyi daha kolay bulabilir. Bu herkes için işe yaramayacak olsa da, süreci bitiren müzik kaynağı olduğunda takviyeci olabilir. Hafifletici bir vaziyete girmenize takviyeci olduğu öğrenilen ve sizi çevrenizin titreşimlerine bağlamanıza takviyeci olabilecek ses ve ritmi çağrıştıran müzikleri aramalısınız. Bu vaziyete girmek için faydalı olabilecek bazı müzik cinsleri, ilahiyi çağıran veya hatta eş zamanlı tonları ve çift sesli vuruşları kullanan müzik olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular?

Astral projeksiyon nedir?
Astral projeksiyon, bir beden dışı tecrübeyi ifade eder. Bu tecrübe sırasında, astral beden fiziksel vücudu terk eder ve değişik astral düzlemleri keşfeder. Astral projeksiyon kasıtlı olabilir veya kasıtsız olabilir.

Astral projeksiyon nasıl yapılır?

Galibiyetli astral projeksiyon zaman ve pratik gerektirir. Ya uyanmadan evvel hafif REM’de ya da uykuya dalmadan evvel, vücudu sakinleştirici bir vaziyete sokarak, ancak zihni ayarlı ve farkında tutarak yapılabilir. Müzik ve görselleştirme kullanılarak da yapılabilir. Ehemmiyetli unsurlar genellikle hafifleme, görselleştirme ve fiziksel vücudunuzdan çıkmanıza takviyeci olan titreşimlerin farkındalığıdır.

Astral seyehat veya projeksiyon nasıl yapılır?
Astral projeksiyon yapmak için rahat bir gidişatta olmanız ve oraya erişmenize takviyeci olması için görselleştirme kullanmanız gerekir. Yaygın bir yöntem, başınızın üzerinde bir ip hayal ettiğiniz ip yöntemidir. İlk olarak, kendinizi merkezlemeli ve vücudunuzu çevrenin titreşimlerine göre ayarlamalısınız. O zaman fiziksel vücudunuzdan çıkmak için görselleştirmeyi ve hayali ipi kullanabilirsiniz.

Astral projeksiyon nasıl yapılır ve duygu yükü var mıdır?
Uygulama ile, inanç sistemlerine veya başlangıçta ne kadar kuşkucu hissettiklerine bakılmaksızın herkes astral projeksiyonun yararlarından faydalanabilmelidir. İlk olarak, tamamen rahatlamış olmanız gerekir ve ardından ince vücudunuzun tırmanabileceği veya fiziksel vücudunuzdan yükselebileceği bir alan yaratmak için ya görselleştirme teknikleri, meditasyon ve müzik ya da erken uyku evrelerini kullanabilirsiniz. Rastgele bir büyük duygu veya sarsıntı sizi tecrübenin dışına çıkarabileceğinden, hafifleme anahtardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

maltepe escort ataşehir escort idealtepe escort anadolu yakası escort kadıköy escort bostancı escort pendik escort ataşehir escort şişli escort göztepe escort pendik escort kartal escort bostancı escort erenköy escort maltepe escort pendik escort bostancı escort ümraniye escort şerifali escort kartal escort maltepe escort tuzla escort pendik escort anadolu yakası escort acıbadem escort ümraniye escort escort bayan maltepe escort ümraniye escort ataşehir escort kadıköy eskort pendik eskort ataşehir escort ümraniye escort kadıköy escort escort bayan maltepe escort sex hikaye yeni seks hikaye gerçek sex hikaye sex hikaye seks hikayeleri sex hikayesi gerçek sex hikayeleri