Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

ASUS ve ROG, yeni monitör modellerini CES 2022’de görücüye çıkardı

  • 29 Mart 2022
  • ASUS ve ROG, yeni monitör modellerini CES 2022’de görücüye çıkardı için yorumlar kapalı
  • 176 kez görüntülendi.

Dünyanın yansıma önleyici Mikro Doku kaplamasına sahip ilk OLED oyuncu monitörü ASUS ve ROG tarafından CES 2022’de tanıtıldı.

ASUS ve ROG bugün CES® 2022’de oyuncular, yaratıcı profesyoneller, müessesesel mobil kullanıcılar, konuttan çalışanlar ve uzaktan eğitim alanlar için geliştirdiği yeni ekranlarını duyurdu.

Ekran teknolojilerinin hudutlarını zorlayan ROG, CES 2022’de çok sayıda yeni ROG oyuncu monitörü tanıttı. Yeni ürünler arasında dünyanın ilk 1440p 360 Hz oyuncu monitörü PG27AQN, dünyanın yansıma önleyici Mikro Doku kaplamasına sahip ilk 42 inç ve 48 inç OLED oyuncu monitörleri OLED PG42UQ ve PG48UQ, mini LED özelliğine sahip 4K çözünürlüklü ROG Swift PG32UQXE monitör bulunuyor.

Yaratıcı profesyoneller için sunulan ASUS ProArt ekran modelleri arasındaki PA169CDV hem PANTONE® Validated hem de Calman Verified sertifikalarına sahip ilk taşınabilir monitör olma unvanını taşıyor. PA169CDV ayrıca Wacom EMR teknolojisinden de faydalanıyor. Bunun yanı gizeme 15,6 inç 4K 3840 x 2160 HDR OLED monitör ProArt Display OLED PA16DC ve 34 inç 21:9 UWQHD 3440 x 1440 120 Hz değişken kare süratli düz ekran ProArt Display PA348CGV modelleri de kullanıcıların alkışına sunuldu.

Dışarıda ve seyahat ederken çalışmak veya eğlenmek isteyen kullanıcılar ise yüksek kapasiteli bataryaya sahip ZenScreen Go MB16AWP kablosuz taşınabilir monitörü netlikle hoşlanacak. Tanıtılan modeller arasında yer alan ZenScreen Ink MB14AHD isimli 14 inç IPS oturumlu modelde ise 10 nokta dokunmatik özelliği ve yazı yazmak için faal dijital kalem bulunuyor.

ASUS Webcam BE24ECSNK isimli 23,8 inç FHD 1920 x 1080 IPS monitör, uzaktan çalışma ve eğitim için 2 MP FHD web kamerası ve mikrofon dizilimi gibi ideal özelliklerle donatıldı.

ROG Swift 360Hz PG27AQN NVIDIA® e-spor monitörü

ROG Swift 360Hz PG27AQN NVIDIA® G-SYNC® e-spor monitörü NVIDIA Reflex teknolojisini kullanıyor. Dünyanın ilk 1440p, 360 Hz ekranına sahip olan bu model kristal netliğinde görüntülerden ve ultra yüksek süratten ödün vermeyerek rekabette avantaj sağlayan bir reyin tecrübeyi sunuyor. Ultra süratli IPS teknolojisiyle donatılan ürün bir LCD monitör için son derece süratli bir tepki vaktine sahip. Bu teknoloji daha yüksek çift kırılıma ve daha düşük viskoziteye sahip yeni bir cins likit kristalden faydalanıyor. Böylece ışık daha süratli açılıp kapabiliyor ve arka aydınlatmadaki ışık yansıtılıyor.

Geleneksel ekranlarda likit kristallerin ekranın sol üst köşesinden sağ alt köşesine kadar açılıp kapanması için tek tabakalı bir voltaj sürücüsü bulunur. PG27AQN’de ise bunun için çift tabakalı bir voltaj sürücüsü bulunuyor. Böylece likit kristaller sol üstten sağ alt köşeye kadar aynı anda açılıp kapanıyor. Bu da görüntülerin daha akıcı ve meblağlı olmasını sağlıyor.

NVIDIA G-SYNC teknolojisini kullanan PG27AQN değişken sürat aşırtma sayesinde son derece akıcı görüntüler sunuyor ve süratli tepki veriyor. Bu da monitörü rekabetin yoğun olduğu oyunlar için müthiş kılıyor. NVIDIA Reflex Vasıtayı da NVIDIA Reflex özellikli bir mouse ile beraber kullanıldığında sistemin uçtan uca gecikme müddetini ölçme ihtimali veriyor.

HDR teknolojisini destekleyen PG27AQN, son derecede gerçekçi görüntüler elde etmek için fabrikada evvelden kalibre edilerek Delta E < 2 renk doğruluğu seviyesine getirildi. Ürün ayrıca üç adet HDMI® 2.0 iletişim noktası, bir adet DisplayPort™ 1.4 ve USB iletişim merkezi gibi zengin iletişim alternatiflerine sahip.

ROG Swift OLED PG42UQ ve PG48UQ

ROG Swift OLED ekran serisine 42 inç Swift OLED PG42UQ ve etkileyici 48 inç Swift OLED PG48UQ modelleri ilave edildi. Bu yeni modeller dünyanın yansıma önleyici Mikro Doku kaplamasına sahip ilk monitörleri unvanını taşıyor. Her iki ekran da 120 Hz’de 4K görüntü verebiliyor. OLED teknolojisinin tüm nimetlerinden faydalanan modeller 1.000.000:1 kontrast oranı, 0,1 ms tepki süresi, gerçek 10 bit renk ve %98 DCI-P3 renk kapsama oranı gibi özelliklere sahip. Ürünler ayrıca fabrikada evvelden kalibre edilerek Delta E < 2 renk doğruluğu yakalanıyor.

Öbür OLED ekranların aksine, ROG Swift OLED tezsi monitörlerin oturum yüzeyinde yeni yansıma önleyici Mikro Doku kaplama bulunuyor. Parlamayı eksilten bu kaplama sayesinde kullanıcılar ekrandaki netleri daha doğru biçimde görebiliyor. Bu ekranla ayrıca, özel bir soğutma bloğu ve hava akışı için planlanan iç dizilimden oluşan eşsiz termal çözüm sayesinde ısı dağıtımını en uygun biçimde yapıyor. Bu sistem çalışma sıcaklığını 50˚C’nin altına rakip modellerden %16’ya kadar daha düşük getiriyor ve bu halde 900 nit maksimum parlaklık sunuyor.

Swift OLED ekranlarda bulunan HDMI® 2.1 FRL iletişim noktası oyunculara 48 Gbps bant genişliği sunuyor ve renk alt örnekleme olmadan 4K 120 Hz görüntüler sunuyor. Konsol oyuncuları da son derece akıcı, gecikmesiz görüntüler için değişken yenileme sürati ve otomatik düşük gecikme modundan faydalanabiliyor. Ayrıca bu ekranlarda iki adet HDMI 2.1, iki adet HDMI 2.0, DisplayPort™ 1.4 gibi geniş iletişim alternatifleri ve bir de USB iletişim merkezi bulunuyor.

ROG Swift PG32UQXE

ROG Swift PG32UQXE, kendi sınıfında lider görüntü niteliği sunan bir mini LED 4K HDR NVIDIA G-SYNC oyuncu monitörü. Üründe sürati 160 Hz’e kadar artırılabilen bir 32 inç Fast IPS 4K 3840 x 2160 oturum bulunuyor. Bu oturum Delta E < 2 renk doğruluğu ile DCI-P3 renk gamının %97’sine içeriyor ve 1000 nit maksimum parlaklığa erişiyor. Mini LED teknolojisi ekranın tamamını kapsayan 576 bölgede yerel ışık kısma marifeti sayesinde, gölgelerin ve aydınlık kısımların son derece ayrıntılı bir biçimde yansıtıldığı etkileyici görüntülerle HDR oyunlarda ve multimedya içeriklerde çekici tecrübeler yaşatıyor. PG32UQXE; DisplayPort 1.4, bir adet HDMI 2.1 ve iki adet HDMI 2.0 girişi, USB merkezi olarak kullanım imkânı veren beş adet USB girişi gibi geniş iletişim alternatifleri sunuyor. NVIDIA Reflex Vasıtayı da NVIDIA Reflex özellikli bir mouse ile beraber kullanıldığında sistemin uçtan uca gecikme müddetini ölçme ihtimali veriyor.

PG32UQXE faydalandığı AUO AmLED teknolojisiyle mini LED ekranları yeni bir seviyeye taşıyor. Özel Uyarlanabilir Hakimiyet Teknolojisi sayesinde AmLED ile parlaklığı, kontrast oranını, renkleri, yenileme süratini ve güç tüketimini görsellere göre gerçek zamanlı olarak duyarlı bir biçimde ayarlamak muhtemel. Bu sayede oyunculara ve içerik üreticilerine müteveccih ekranlarda mucizevi performans elde edilebiliyor. AmLED HDR 1000 ile 1.000.000:1 devingen kontrast oranı ve parlak etraf aydınlatması altında canlı ve net görüntüler sunuluyor. NVIDIA G-SYNC geçimli bu oturum ekranda yırtılma olmadan akıcı reyin tecrübeyi sunuyor.

ASUS ProArt Display PA169CDV

15,6 inç 4K UHD IPS taşınabilir ASUS ProArt Display PA169CDV monitör, Wacom EMR teknolojisinden faydalanarak ürünle beraber gelen ProArt Pen ile geçimli bir biçimde çalışıyor. Yaratıcı profesyoneller için geliştirilen bu model etkileyici 4K çözünürlükte görüntüler sunmasının yanı gizeme DisplayHDR 400 standardını karşılamayı da kastediyor. Yenilikçi tasarımda çok doğrultulu kullanım ihtimali veren iki adet stant bulunuyor. Üstteki stant çizim yapmayı kolaylaştırmak için PA169CDV’yi hafifçe imkânı sunuyor. Alttaki stant ise ürünü uygun açıda ikinci ekran olarak kullanma alternatifi sağlıyor.

PANTONE Validated ve Calman Verified sertifikalarına sahip olan PA169CDV bu iki sertifikayı birden almaya hak kazanan ilk taşınabilir monitör. Fabrikada evvelden kalibre edilerek renk farkı Delta E < 2 seviyesine getirilen modelde 10 bit renk, %100 sRGB ve %100 Rec.709 renk gamı ile kullanıcılara son derece doğru renklerle yüksek nitelikli çizim yapma ihtimali veriliyor.

Wacom EMR teknolojisinden faydalanan ProArt Pen natürel bir el yazısı hissi sunuyor. Bu hafif ve bataryasız kalem, ASUS Dial ile de geçimli. Bu sayede kullanıcılar desteklenen Adobe yazılımlarında kısayolları kullanarak iş akışlarını daha akıcı hale getirebiliyor.

ASUS ProArt Display OLED PA16DC

Setlerde kullanılması için planlanan ASUS ProArt Display OLED PA16DC, 15,6 inç ebadında ve 4K 3840 x 2160 çözünürlüğünde bir HDR OLED monitör. 10 bit renk, Delta E < 1 seviyesinde mucizevi renk doğruluğu, %100 DCI-P3 renk alanı ve 1.000.000:1 kontrast oranıyla bu monitör en koyu siyah ve en parlak beyaz tonlarını sunuyor.

DisplayHDR 400 True Black sertifikasını kasteden OLED PA16DC, ASUS Smart HDR teknolojisiyle birden fazla HDR formatına ve PQ çarpığına destek veriyor. Dahili renkölçer uzun vadeli renk doğruluğu için kalibrasyon harekâtını kolaylaştırıyor. Ekranda yansımayı eksilten bir siperlik ve değişik kullanım senaryoları için planlanan iki değişik stant bulunuyor.

ASUS ProArt Display PA348CGV

Evvelden kalibre edilerek Delta E < 2 seviyesinde renk doğruluğu sunması sağlanan ASUS ProArt Display PA348CGV; 34 inç ebadında, UWQHD 3440 x 1440 çözünürlüğünde, 21:9 en boy oranına sahip bir monitör. Calman Verified sertifikasını taşıyan model 120 Hz değişken kare süratiyle akıcı 2D veya 3D görüntü harekâta ihtimali veriyor.

Ergonomik tasarım sayesinde kullanıcılar monitörü kendilerine en uygun açıya kolaylıkla getirebiliyor. Üründe geleneksel monitör standının yanı gizeme bir de masaya kurulum için C şekilli mandal bulunuyor. Bu usulle masada olabildiğince yer açılıyor.

PA348CGV’de bir adet DisplayPort ve iki adet HDMI iletişim noktası bulunuyor. Bütün işlevli USB-C ile sinyal ve bilgi aktarımının yanı gizeme 90 watt güç mesajımı da yapılabiliyor. Monitörün kendisi de bir USB iletişim merkezi olarak kullanılabiliyor.

ASUS ZenScreen Go MB16AWP

15,6 inç ebadındaki Full HD IPS kablosuz taşınabilir monitör ASUS ZenScreen Go MB16AWP, yansıma önleyici bir kaplamaya sahip. Yerleşik Wi-Fi özelliği sayesinde kablo gereksinimini ortadan kaldıran üründe kullanıcılar uslu telefonlarındaki videoları ve filmleri oynatabiliyor veya dizüstü bilgisayar ya da eş bir makinedeki sunumları yansıtabiliyor. 7800 mAh güçlü dahili batarya 3,5 kadar kullanım ihtimali sunuyor.

Entegre G sensörü ekranın doğrultusunu otomatik olarak tespit ederek dikey ve yatay modlar arasında geçiş yapıyor. ZenScreen Go’nun yeni direnebilir standı ekranı eğerek en uygun açıya getirme ihtimali veriyor. Üründe ayrıca iki adet USB Type-C iletişim noktası, mini HDMI ve kulaklık jakı bulunuyor. Monitörün altındaki ¼ inç vidalı yuva standart tripodlarla geçimli. Kullanıcılar böylece masaüstü alanından da tasarruf edebiliyor.

ASUS ZenScreen Ink MB14AHD

ASUS ZenScreen Ink MB14AHD isimli 14 inç IPS oturumlu modelde, 10 nokta dokunmatik özelliği ve yazı yazmak için faal dijital kalem bulunuyor. Entegre stant büroda, konutta veya dışarıda değişik senaryolarda çalışma ihtimali veriyor. Microsoft Pen Protocol MPP 2.0 yardımı veren dijital kalem son derece duyarlı 4096 kademeli tazyik sensörü ve düşük gecikme zamanıyla mucizevi yazı tecrübeyi yaşatıyor.

ASUS BE24ECSNK

23,8 inç Full HD 1920 x 1080 IPS monitör modeli ASUS BE24ECSNK, 2 MP FHD 1920 x 1080 web kamerasına ve mikrofon dizilimine sahip. Bu özellikleriyle model Microsoft Teams, Webex, Google Meet, Zoom ve öbür popüler uygulamalarda video konferans ve uzaktan eğitim için son derece ideal hale geliyor. Yerleşik web kamerası eğme –10°, +10° ve döndürme –135°, +180° ayarları sayesinde kullanıcının her yerde kadrajın içinde kalmasını sağlıyor.

Yapay akıl destekli gürültü engelleme teknolojisine sahip iki adet mikrofon kapsayan ASUS BE27ACSBK, arka tasarı gürültüsünün neredeyse tamamını ortadan kaldırarak en iyi bağlantı tecrübesini yaşatıyor. Yerleşik web kamerası suratları tanıyan ve görüntüyü en uygun hale getiren Otomatik Surat Pozlama teknolojisiyle video konferanslarda daha iyi bir kullanım sunuyor.

Geniş iletişim alternatifleri arasında 80 watt güç dağıtımı yapabilen DisplayPort-over-USB-C, papatya dizilimi yardımı için DisplayPort giriş çıkışı, bir adet HDMI iletişim noktası, kablolu Ethernet iletişimi için RJ45, 4 girişli USB 3.2 Gen 1 iletişim merkezi ve iki adet 2 watt stereo hoparlör bulunuyor. USB-C iletişim noktası tek kabloyla kolay kullanım sunuyor. Ürün ayrıca 150 mm yükseklik ayarı, döndürme ±180°, çevirme ±90° ve eğme –5°, +35° ihtimali veren ergonomik bir standa sahip.

Fiyatsız Adobe Creative Cloud üyeliği

Adobe® ürünleri bir hayli sektörde yaratıcı işlerin esasında yer alıyor. ASUS, Adobe ile iş birliği yaparak ünlü Creative Cloud® uygulama ve hizmet setiyle yaratıcı iş akışlarını destekliyor. Belli bölgelerde ProArt Display PA169CDV, PA348CG veya OLED PA16DC satın alanlar üç ay fiyatsız Adobe Creative Cloud azalığını 238,47 Amerika Birleşik Devletleri doları değerinde de hediye olarak alıyor. Belli bölgelerde ROG Swift 360Hz PG27AQN, ROG Swift OLED PG42UQ veya PG48UQ, ROG Swift PG32UQXE, ZenScreen Ink MB14AHD veya ZenScreen Go MB16AWP ya da ASUS BE24ECSNK satın alanlar ise bir ay fiyatsız Adobe Creative Cloud aboneliği kazanıyor. Bu koli ile aralarında Photoshop®, Premiere® Pro ve After Effects®’in de dahil olduğu 20’den fazla uygulama ve 100 GB bulut depolama alanı sunuluyor.

Creative Cloud üyeliği yeni veya mevcut hesaplarda kullanılabiliyor. Azalık kayıt sitesinden başlatılıyor. Aboneliği başlatma süresi 15 Kasım 2022’de sona eriyor. Daha fazla bilgi için

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

maltepe escort ataşehir escort idealtepe escort anadolu yakası escort kadıköy escort bostancı escort pendik escort ataşehir escort şişli escort göztepe escort pendik escort kartal escort bostancı escort erenköy escort maltepe escort pendik escort bostancı escort ümraniye escort şerifali escort kartal escort maltepe escort tuzla escort pendik escort anadolu yakası escort acıbadem escort ümraniye escort escort bayan maltepe escort ümraniye escort ataşehir escort kadıköy eskort pendik eskort ataşehir escort ümraniye escort kadıköy escort escort bayan maltepe escort sex hikaye yeni seks hikaye gerçek sex hikaye sex hikaye seks hikayeleri sex hikayesi gerçek sex hikayeleri