Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Beyinde Bulunan Ufak Kozalak; DMT Hormonu

  • 30 Nisan 2021
  • Beyinde Bulunan Ufak Kozalak; DMT Hormonu için yorumlar kapalı
  • 668 kez görüntülendi.

Her insan beyninde bulunan, şimdilik kapalı bir üçüncü göz; DMT. İnsan fizyolojisinin saklı parolası… Gördüğümüz, sezdiğimiz, değdiğimiz her şeyin ötesini görmek ister miydiniz? Yaşadığımız dünyanın ötesinde bir hakikatliğe hazır mısınız? Yok, öyle süper kahraman olmanız filan gerekmiyor. Gerçeğinde imtiyazsız her insanda var bu yeti. Daha doğrusu az evvel söylediklerimizi yaşamanızı sağlayan hormon her insan da […]

Her insan beyninde bulunan, şimdilik kapalı bir üçüncü göz; DMT. İnsan fizyolojisinin saklı parolası…

Beyinde Bulunan Minik Kozalak; DMT HormonuGördüğümüz, sezdiğimiz, değdiğimiz her şeyin ötesini görmek ister miydiniz? Yaşadığımız dünyanın ötesinde bir hakikatliğe hazır mısınız? Yok, öyle süper kahraman olmanız filan gerekmiyor. Gerçeğinde imtiyazsız her insanda var bu yeti. Daha doğrusu az evvel söylediklerimizi yaşamanızı sağlayan hormon her insan da mevcut. Nedir bu hormon? DMT: Başka Bir Deyişle, Dimethyltryptamine
C12H16N2 ile formulize edilir, 160 derecede kaynar, 61-50-7, Cas numarası olan bu maddenin molar kütlesi 188,269g/mol-dür.

Bu kolay yöntemli hormon tüm insanoğlunun şuur ve bilinçdışı alanında muazzam tesire sahiptir. En kolay anlamda, yatarken salgılanır. DMT yalnızca insanda değil tabiatta yaşayan tüm canlı organizmalarda bulunur. Organizmalar bu hormonu çok basit birleşimleyebilir. Dmt birleşimleyebilme kapasitesinde olan tüm organizmalar ve onların enzimleri her yerde bulunabilir ve insanlık tarihi kadar daha öncekidir.

Bu son derece sırlı hormon basitçe birleşimlenebilir. Fakat tuhaf olan şudur ki: Kimse bu basitçe birleşimlenebilen ve tabiatta var olan tüm organizmalarda bu kadar çokça bulunmasının sebebini ve işlevini hala bütün olarak açıklayamıyor.

Beynimizde bulunan pineal gland: Kozalaksı yapı başka bir deyişle epifiz bezi tarafından salgılanan bu Dmt hormonunun insan ve öbür canlılar için ehemmiyeti nedir?

DMT hormonu bir çeşit dildir. İnsan, hayvan ve tabiatın konuştuğu bir çeşit manevi, sırlı bir dil. Dmt molekülleri bir cins iletici molekül olup organizmalar bu ileti taşıyan bir nevi elçi molekül taşıtıyla öbür organizmalar ve tabiatın kendisiyle irtibat kurabilir ve etkileşimde bulunabilir.

İnsan Beyninde DMT’nin İşlevi Nedir?

İnsan beyninde ve buna bağlı asap sisteminde Dmt’nin basitçe birleşimlenmesi ve bu hormonunla yaşıyor olmasının henüz bütün anlamıyla doğrulanmış bir emeli olmasa da mevzunun uzmanı bilim adamları Dmt ve insan asap sisteminin bu mükemmel geçimliliğinin öylesine, gelişigüzel oluşan bir şey olmadığına dair hem fikir bulunmaktadırlar. Mevzunun uzmanı bilim adamları görüşlerini Einstein‘a ait şu tanınmış lafla destekliyorlar: Yaradan çeper atmaz!

BBeyinde Bulunan Minik Kozalak; DMT Hormonuilim adamları insan asap sistemiyle geçim sağlayan sanki insan beyni için özel yaratılmış olduğunu düşündüğü Dmt salgısının yeryüzünde yaşamın başlamasıyla beraber süregelen evrimleşmenin mükemmel bir geçimi olduğunu düşünüyor ve bu ısrarla destekliyor.
Buna bağlı olarak öne sürülen görüşlerden biri kısa şu: İnsan kendisiyle beraber var olan tüm canlılarla beraber yüzyıllar boyu süren bir evrimleşme sürecinden geçti. Bilindiği gibi evrimleşme yaşamda kalmak, yaşadığı etrafa geçim sağlamak, büyümek için lüzumlu bir yaşamda kalma marifetinin asırlar boyu süren hayatsal bir sürecidir. İnsanlar ve öbür organizmalar bu evrimleşme yarıyılında ortak bir dil geliştirmiş olabilirler.

Bu görüş gerçekten de tuhaf görülmekle beraber düşünsel ve biyolojik açıdan hiç de olmayacak bir tez değil gerçeğinde.
Bu gelişim insan sınan, hayvan ve nebatlardan daha karışık yapıya sahip olan bir organizma için farkındalığını çoğaldırmak bu vesileyle insanların etraflarıylaaile, sosyal etraf, topluluklar geçim sağlaması ve evrimini insan var oluşunda çok daha üst seviyelere taşıması için mükemmel bir şeydir.

Beynin ortasında ufak bir uzuv Pineal Glandkozalaksı yapı – epifiz bezi ezoterik öğretilerde tıpkı fizyolojik literatürde olduğu gibi özel ve ehemmiyetli bir yere sahip olmakla bu savı oldukça destekliyor görünmektedir. Bunu bir sonraki satırlarda daha da açacağız.

Pineal Gland Epifiz bezi ve Mistisizm

Tahmine göre: pineal gland başka bir deyişle epifiz bezi, bazı stres çoğaldıran vaziyetlerde fark edilen ölçüde DMT hormonu salgılar.
Mistisizm der ki: Böyle stresli vaziyetlerde ruh insana bedenine DMT denilen bu hormon sayesinde rahatça girip çıkabilir.
Yahudi din adamları bu inancı yüzyıllardır parolalar ve titizlikle saklarlar. Yalnızca bu bilgiye vakıf olan ya da eğitimlerinde oldukça ileri seviyeye gelebilmiş olan şahıslarla bu mevzuyu konuşur ve mevzuyla alakalı tartışırlar.

İnanış ve İmanlarda DMT’nin Yeri

MeBeyinde Bulunan Minik Kozalak; DMT Hormonuditasyon, oruç, dini imanlar, insanın içinde natürel yollarla salgılanan DMT seviyesini netlikle yükseltir. Mevzunun uzmanları, bu vaziyeti bir çeşit vefata yakın tecrübe olarak görürler.

DMT hormonu beyinde mistik tecrübeleri oluşturan eforlu ve henüz bütün olarak deşifre edilememiş bir hormondur.
DMT belki de insan beyninde ve şuurunda daha henüz işlevi bütün olarak keşfedilememiş sırlı bölgeleri harekete geçiriyor olabilir.
Oruç meblağken meditasyon yaparken veya kendimizi başkalarından izole edip inzivaya çekildiğimizde Pineal gland başka bir deyişle epifiz bezi tarafından salgılanan DMT hormonu kendini hiç şüphesiz daha fazla gösteriyor.

Oruç yakalamanın, meditasyon yapmanın, dini imanlarda bulup kendimizi izole etmek suretiyle inzivaya çekilmenin insan ruhunu arındığını ve insanın üçüncü gözünü açtığını söyleyen yüzyıllar evvelinin bilgeleri yanılmış olamaz.
Bu bilgileri Buddha’nın kafasında, Vatikan’ın ortasında bulunan kozalak heykelinde, papaların ve bazı bilge ve peygamberlerin asasında bulunan kozalak tasvirlerinde görmek bir rastla olabilir mi?

Peki ya Uzak doğu inançlarında resimlenen üçüncü göz simgesinin bütün de beynimizde bulunan epifiz bezini işaret etmesi, Ra’nın gözü denilen sembolün bütün bütününe epifiz bezinin bire bir çizimi olması dikkat çekici değil midir?
Modern felsefenin kurucusu Descartes, epifiz bezini başka bir deyişle pineal glandkozalaksı yapı tarif ederken, beden ve ruhun birleştiği nokta derken bunu öylesine mi söylemiş olabilir mi?

Günlük Yaşamımızda DMT Tesiri

Dmt hormonu direk beyne nüfuz eder. Günlük hayatımıza olan tesiri eksantriktir. Dmt hormonu salgılanması algılarımızda sanrı tesiri yaparken, Dmt’nin az salgılanması her şeyi, gri, mat, ve cansız görmemize, daha fazla salgılanması vaziyetinde her şeyi daha canlı , renkli görmemize neden olur. Uykumuzda natürel olarak salgılanır. Peki, tabiatta bulunabilir mi?

DMT Hormonu Salgılamaya Faktör Olan Bitki: Ayahuska

DMBeyinde Bulunan Minik Kozalak; DMT HormonuT hormonu, Amazon yerlileri tarafından yüksek ölçüde DMT kapsayan bir nebat olan Ayahuska kullanılarak arttırılır. Bunu ruhsal bir uyanışı, insanın farkındalığını çoğaldırmak için kullanan yerlilerin yaptığı Ayahuska nebatından elde edilen çay veya yalnızca yakılarak elde edilen duman özel bir tarif ve metot barındırdığı gibi onu kullanacak şahıs veya şahısların kesinlikle gereken bilgi ve fazilete sahip bu mevzulara hürmetli olması beklenir.

Ayahuska nebatını bir cins uyuşturucu olarak gören şahısları bu noktada uyarmak zorundayız. Bu cins nebatsal karışımları kesinlikle akıllı bir şamanın hakimiyetinde kullanmak çok ama çok ehemmiyetlidir. Bu stil kullanımlar büyük bir titizlik ve teftişle uygulanır. Sentetik uyuşturucular gibi bir kadeh su ve içki eşliğinde kullanılmaz Ayahuska.

Yazımızda yalnızca mevzuyla de ve rin bir alakası olduğu ve bu mevzudan bahsetmemizin lüzumlu olması nedeniyle bahsettiğimiz Ayahuska nebatının DMT hormonunu daha fazla salgıladığını belirtmek zorundayız. Ancak altını yeniden kalın bir biçimde çizmeli ve bunu okuyan bedelli okuyucularımızı uyarmak zorundayız.

Ayahuska rastgele bir yerden temin edilip, hakimiyetsiz ve teftişsizce içebileceğiniz bir nebat değildir.

Özel ritüeli ve tarifi olan ancak ve ancak Ayahuska ve spritüal mevzularda yetkin olan insanların yaptığı ve sunduğu bir şeydir. Çok fazla Ayahuska kullanmak ya da şuursuzca ve yalnızca sevinç almak için harcamak, başta yüksek tansiyon olmak üzere çok fazla ve ne yazık ki öngörülemeyen karmaşıklıklara neden olabilir. Hatta sizin vefatınıza yahut sakat kalmanıza yol açabilir. Ayahuska çok uzun zaman kaynatılır ve demlendirilir. Bunun sonrası akıllı ve yetkin biri tarafından şahsa hakimiyetli bir biçimde onun kapasitesi dahilinde verilir.
Unutulmamalıdır ki, bir kadeh içki içmek kadar basit ve sıradan bir iş değildir bu. Birkaç dakikalık bir zevkle saatlerce süren bir farkındalık tecrübesini birbirine karıştırmamak gerekli.

Yüzyıllardır Amazon yerlilerinin bu nebatı dini bilgi ve farkındalık yükseltme çalışmalarında kullanmalarının bir nedeni vardır. Böyle spritüal bir temele direnen şeyler asla ucuz ve geçici zevkler için kullanılmaz.

İnsanlar tabiatla bağlantıda olmak, ortak bir dili tekerrür yine konuşmak istiyor.. Bu ancak içimizde bulunan bu hormonu hak ettiği anlamda kavrayarak ve onu faziletli, etik yollarla manevileştirerek olabilir.

Ayahuska olarak öğrenilen bu nebatın Mevlana tarafından söylenen bir lafla pekiştirilmesini naklederken derin anlamını ve ayahuskanın özelliğinin ne denli asıl ve aynı zamanda kadim bir nebat olduğuna sizlere vazgeçiyoruz.
”Üzerlik tohumu karanlığı örttü ve asıl göründü.” Mevlana

Bir ek bilgi: Sentetik bir uyuşturucu olan LSD gerçeğinde DMT kırması ve onun laboratuvar etrafında kopyalanmasıdır.

DMT İlk Evvel Kim Tarafından Duyuruldu?

Dmt hormonu ilk evvel Terence Mckenna tarafından duyuruldu. Onun çalışmaları sayesinde gündeme getirildi. Terence Mckenna: 1960 ve 2000 seneleri arasında, Amerika Birleşik Devletlerinde yaşamış, yazar, feylesof ve nebat bilimcidir. DMT, şuur ve Şamanizm hakkında araştırmalarıyla tanınmıştır.

Böylesine tuhaf ve hala bütün olarak çözülememiş bir mevzuyu dilerseniz Laboratuvar etrafında, hekim teftişinde DMT seviyesi rakımlan ve bu vaziyeti tecrübeleyen bir şahsın deneyimiyle şimdilik noktalayalım.

‘Bir madde kullanıcısı ya da içkiye düşkün biri olmadım hiçbir zaman. DMT hakkında bir şeyler dinlemiştim. Bir tıbbi deneyde gönüllü oldum. Hekimlerden biri tanıdığım bir şahıstı.

Deney bir sağlık kurumu odasında lüzumlu tüm donanımlara haiz, sterilize bir etrafta yapıldı. Bu tecrübe yaşamıma apayrı açıdan bakmama neden oldu ve yanıtını da bana verdi.

Damara enjekte edilen enjektör taşıtıyla Dmt hormonu seviyem yükseltildi evvel. İlk sezdiğim tenimin gerildiği ve çok üşümüş olmamdı. Bu fiziksel tecrübemden sonra gerçek ehemmiyetli olanlara usumda kalanlarla devam etmeye çalışacağım.

Geldiğim nokta geometrik bir cihandı. Benlik diye bir şey yoktu. Her şey birdi ve birbiriyle etkileşime giriyordu. Her şey birbirini bitiriyordu. Sen, ben ya da o yoktu. Her şey bir tamdı.

Sanıyorum öte cihanda dolaşıyordum Fakat hiç korkmuyordum. Hem de hiç. İçimde bir coşku ve sonrasını kavramak gayreti vardı yalnızca. Bir biçimde hem vefat sonrası hem de yaşadığımız bu dünya hakkında neden ve nasılları kavramaya başlıyordum. Neden buradayız, gerçeğinde nereden geldik gibi. Sözcüklerle tarif etmek çok güç. Kelimeler yoktu. Yalnızca hislerle anlayabiliyordum olup biteni.

Bunlara inanmak basit değil. Uykudayken dahi salgılanan DMT neden hükümetler tarafından menedildi sanıyorsunuz? Zira sizin reelleri görmenizi istemiyorlar. DMT salgılanmasını en az seviyeye düşürmek ve sizi bir palavranın içine tutuklamak için diş macunlarınızdan içtiğiniz suya kadar oynuyorlar. Gerçekten çok büyük bir reyin içerisindeyiz.

DMT salgılandığında başka bir deyişle tıbbi etrafta hakimiyetli bir biçimde çoğaldırıldığında dünya ve öbür realitelerin gerçeğinde ne kadar bedelsiz ve komik olduğunu fark ediyorsunuz ilk. Reelle ilk kez surat suratasınız.

Gördüğüm hiçbir şeyi anlamlı bir biçimde anlatmamı beklemeyin. Başka Bir Deyişle öğrenilen ve güçle kabul ettirilen fani mana hudutları içine sığamaz anlatım.

Her şeyin iç içe geçtiği bu geometrik alemde en fazla bir gözlemciydim ben. Üstelik pek fazla bilgisi ve görgüsü olmayan, deneyimi kısıtlı bir gözlemci. Alışılmadık daha evvel görmediğim ve natürel olarak tecrübeleyemediğim bir realitedeydim.

Bana sentetik bir uyuşturucu vermiş olabilirler miydi? İlk usuma gelen şey bu oldu. Ama gayet ayık ve her şeyin farkında olmam nedeniyle bu ihtimal bana pek inandırıcı gelmiyordu. Kafam iyi değildi başka bir deyişle gayet kendimde ve ayıktım. Hem de hiç olmadığım kadar. Tek mesele dilimin gördüklerimi anlatmakta çok noksan kalmasıydı. Beş yaşında bir çocuğun sözcükleriyle Binlerce senelik bir kitabı nasıl okuyabilir siniz?
Sezdiğim mutlulukla uçmaktı. Hafifçe uçmak ama hali hazırda ayaklarım yere basıyordu. Rehber bir varlık vardı. Belki bir melek. O kadar hoştu ki soluğum kesilmişti onun hoşluğundan. Mükemmel bir varlıktı ve hiç öyle bir şey yapmasa da bana kesintisiz tebessümdüğünü sezdiren bir enerjisi vardı.

Beni elimden yakalamadan bana elimden yakaladığı hissini verdi ve beni gerçek geldiğimiz yere şefkatle götürdü. Benlik, beşeri nefis yoktu bu alemde. Varlıkların bir araya geldiği başka bir ebattaydım. Bedenim yoktu ama varlığımı sezebiliyordum. Bunları böylesine düşük seviyede anlatmak zorunda kalmaktan esef dinliyorum ama dediğim gibi beş yaşındaki bir çocuğun görüşebildiği bir dille binlerce senelik bir kitabı okumak basit iş değil. Üstelik okumayı vazgeçin daha yalnızca heceliyorum ben.

Zaman durmuştu. Mesafeler, hudutlar yoktu. Her şeyin içinden geçiyorduk ve gerçeğinde her şeydik.
Geriye döndüğümde hekimim bana tebessümüyordu. Saate baktım. Ancak bir dakika geçmişti.’

DMT ve Pineal Gland ile ilgili filmler: Terence McKenna, The Alchemical Dream, Rebirth of the Great Work, Metamorphosis, Gaspar Noe’nun rejisörlüğünü yaptığı, Enter the Void.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

maltepe escort ataşehir escort idealtepe escort anadolu yakası escort kadıköy escort bostancı escort pendik escort ataşehir escort şişli escort göztepe escort pendik escort kartal escort bostancı escort erenköy escort maltepe escort pendik escort bostancı escort ümraniye escort şerifali escort kartal escort maltepe escort tuzla escort pendik escort anadolu yakası escort acıbadem escort ümraniye escort escort bayan maltepe escort ümraniye escort ataşehir escort kadıköy eskort pendik eskort ataşehir escort ümraniye escort kadıköy escort escort bayan maltepe escort sex hikaye yeni seks hikaye gerçek sex hikaye sex hikaye seks hikayeleri sex hikayesi gerçek sex hikayeleri