Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Cilt Sıhhatinde Salisilik Asit Nasıl Kullanılır?

  • 28 Nisan 2021
  • Cilt Sıhhatinde Salisilik Asit Nasıl Kullanılır? için yorumlar kapalı
  • 308 kez görüntülendi.

Salisilik asit, bir hayli dermatologun iltihaplı sivilce ile savaşan bileşen listesinin başındadır. Zira natürel olarak iltihaplı sivilceleri kurutmaya takviyeci olur ve cildin dokusunu iyileştirirken bakterilerin geri dönmelerini önleyebilir. Yapılan araştırmalara göre bu bileşenin yalnızca natürel bir iltihaplı sivilce ilacı olmasının ötesinde, bu anti-enflamatuar, eksfoliant ve hafif antibakteriyel tesirlere sahip olduğu tanımlanmıştır, bu da bu nebat bazlı bileşeni natürel cilt […]

Salisilik asit, bir hayli dermatologun iltihaplı sivilce ile savaşan bileşen listesinin başındadır. Zira natürel olarak iltihaplı sivilceleri kurutmaya takviyeci olur ve cildin dokusunu iyileştirirken bakterilerin geri dönmelerini önleyebilir. Yapılan araştırmalara göre bu bileşenin yalnızca natürel bir iltihaplı sivilce ilacı olmasının ötesinde, bu anti-enflamatuar, eksfoliant ve hafif antibakteriyel tesirlere sahip olduğu tanımlanmıştır, bu da bu nebat bazlı bileşeni natürel cilt bakım rutine ilave etmek için çok güzergahlı bir bileşen haline gelmiştir.

Salisilik Asit Nedir?

Cilt Sağlığında Salisilik Asit Nasıl Kullanılır?Salisilik asit nedir? Teknik olarak bir cins fenolik asit ve beta hidroksi asittir. Salisilatlar ismi verilen bileşikler grubundaki bir asittir. Kremlerde, iltihaplı sivilce rehabilitasyonlarında ve öbür mahsullerde kullanıldığında, cilt yatıştırıcı tesirleri olan bir nebat olan söğüt kabuğu ağacından elde edilir. Gerçeğinde değişik bir biçimde kullanılmasına karşın aspirin başka bir salisilat ile aynı ilaç sınıfındadır. Renksiz, kokusuz, kristalli bir organik asit olarak görünür.
Salisilik asidin yapısı yağda çözünür olmasına izin verir, başka bir deyişle cildin yağlı, lipit katmanlarına nüfuz edebilir. O var kabul o gözenekleri girip tıkanmış gözenekler, siyah nokta ve breakouts yol açabilir bakteri ve yağ arınmak muhtemel değil gibi bir keratolitik casustur. Cilt hücreleri arasındaki ufak iletişimleri dahi kesebilir, ölü hücreleri arınan ve cildin yüzeyini daha pürüzsüz vazgeçen natürel bir eksfoliant misyonu görebilir.
Salisilik Asit Cilt Bereketleri ve Kullanımları
Salisilik asit cilde yazı bereketleri vardır ve kullanımları şu biçimdedir:
• İltihaplı Sivilceye yatkın cildi arınmak ve gelecekteki cilt çatlaklarını önler
• Siyah nokta ve beyaz noktaları eksiltilir
• Cildin pul pul dökülmesine önlemeye takviyeci olur
• Kepek ve seboreik dermatitin eksiltir
• Siğiller, nasırlar ve darılarla gayret eder
• Sedef hastalığı ve iktiyoz gibi cilt hücrelerinin ölçeklenmesini veya fazla gelişmesini kapsayan cilt şartlarını rehabilitasyon eder
Bu sıhhat bereketleri ve kullanım bilgileri şu biçimdedir:

İltihaplı Sivilceleri Eksiltmek için Gözenekleri Sıkılaştırmak

Alıngan veya fazla kuru cilde sahip olan bireyler için her zaman en iyi tercih olmamasına karşın, salisilik asit irinli, kırmızı ve sızılı sivilceleri arınmaya takviyeci olabilir. Cildin oranla süratli bir biçimde arınılmasına takviyeci olmanın ilk yolu, yağı, tıkanmış gözenekleri ve şişmeyi eksiltmektir.

Ciltte Peeling ve Pürüzsüzleştirici Tesirler Yaratmak

Öbür bazı bileşenler sivilce ve öbür cilt meselelerine yol açan bakterileri öldürmede daha iyi olabilirken, salisilik asit ölü cilt hücrelerini çıkarmak ve cildi yumuşatmak için en iyilerinden biridir. Bir cins keratolitik ilaç olarak, cildin hem iç hem de dış tabakalarını pul pul dökerek, denksizliği eksilterek ve cilt hücresi döngüsünü teşvik ederek cildin dokusunu iyileştirme hünerine sahiptir.

Kepeği Önlemek

Çoğu şahıs bu bileşeni cilt bakımı ile ilişkilendirirken, kafa teni ve saçının sıhhatini iyileştirmek için de kullanılabilir. Kepek ve seboreik dermatiti kaşıntılı, pullu bir kafa tenine neden olan bireyler için önerilen ilaç mağazalarında salisilik asit şampuanları önerilmektedir. Saç tenini pul pul dökerek ve ölü ten hücrelerini çıkararak kepeklenmeyi eksiltmeye takviyeci olur.

Siğillerin Rehabilitasyonuna Takviyeci Olmak

Bir krem veya merhem olarak uygulandığında genellikle bant destekleri gibi uygulanan şeritlerde bulunur, salisilik asit cildi eksfoliye ederek ve banal, sıhhatli cilt hücrelerinin gelişmesini teşvik ederek siğillerin giderilmesine takviyeci olabilir.
Harvard Health Publishing tarafından yayınlanan bir yazıya göre:
Siğillerin rehabilitasyonunda genellikle ilk seçim olmalıdır. Bir araştırmaya göre, salisilik asit, bir plaseboyu sarihçe geride vazgeçen tek topikal rehabilitasyondur doğrudan cilde uygulanan rehabilitasyon. Salisilik asit çok az maliyetlidir, asgari yan tesirlere sahiptir ve akışkanlar dahil olmak üzere muhtelif tezgah üstü preparatlar, jeller ve yamalar biçiminde bulunur.

Tehlikeler ve Yan Tesirleri

Cilt Sağlığında Salisilik Asit Nasıl Kullanılır?Salisilik asit bazı cilt tipleri için yan tesirler yaratabilir. Zira kuruluğa veya kızarıklığa meyilli alıngan bir cildi olanlar, özellikle sık kullandığında iyi bir rehabilitasyon bileşeni olmayabilir. Salisilik asidin tahriş, kuruluk, kaşıntı, atanma ve kızarıklık dahil olmak üzere yan tesirlere neden olması muhtemeldir özellikle fazla ölçüde veya fazla ölçüde ciltte kullanıldığında. Tenden sızabildiği ve kan dolaşımına emilebildiği için, hamile olan bayanlar ve kan inceltici ilaçlar alan herkes tarafından sakınılmalıdır. Ayrıca ağzın içine, gözlere, kırık cilde / kesiklere veya benlere, doğum kirlerine, onlardan gelişen saçları olan siğillere veya genital/anal siğillere uygulanmamalıdır.

Mahsuller ve Dozaj

Artık eczanelerde, mağazalarda ve hatta reçeteyle muhtelif salisilik asit mahsulleri bulunmaktadır. Bulunan mahsul çeşitleri ve dozajları şu biçimdedir:
• Genellikle günlük kullanım için planlanmış iltihaplı sivilce surat devireme ve arınıcılarıdır. Bazı dermatologlar, en iyi neticeleri elde etmek için değişik salisilik asitlerin bir karışımını kapsayan surat mahsulleri alınmasını önerir.
• İltihaplı Sivilce kir rehabilitasyonları, bunlar mevcut olan zit veya kirlere oluşan merhem veya kremlerdir. İçeriğin takribî yüzde 2’si olan, fazlaya kaçmadan tesirli bir mukavemet kapsayan mahsuller seçim edilmelidir.
• Sırtta, göğüste vb. sivilceleri rehabilitasyon edebilen beden yıkamalarında kullanılan mahsullerdir.
• Saç teni kepeklerini eksiltmek için kullanılan salisilik asit şampuanları vardır.
• Cilde veya kafa tenine uygulanan mendil, ped ve yamalar bulunmaktadır.
• Yüzde kullanılması kastedilen çoğu mahsul, takribî yüzde 0,5 ila yüzde 2 salisilik asit konsantrasyonlarında mevcuttur. Dermatologlar ayrıca yüzde 20 ila yüzde 30’a kadar çok daha yüksek dozlar kullanan salisilik asit kabukları gibi rehabilitasyonlar sunmaktdırlar, ancak bu rehabilitasyonlar kumpaslı kullanım için değildir ve yalnızca hekim tarafından tehlikesiz ve tesirli olacağını düşünüyorsa uygulanmalıdır.
Daha kalın ciltlerde siğillerin rehabilitasyonu için konsantrasyonlar yüzde 17 ila 40 arasındadır. Yan tesirlerin muhtemel olabileceğinden bu konsantrasyonun dikkatle kullanılması gerekir. Siğilleri arınmak için bu bileşeni kullanıyorsa, direktifleri dikkatlice okunmalıdır. Genellikle sargılar birkaç hafta süresince takribî 48 saatte bir uygulanır. Bir siğilin gitmesi 12 hafta kadar sürebilir. Ayrıca, siğilleri banyoda 10 ila 15 dakika bekleterek, ardından cildi pul pul dökmek için bir zımpara tahtası veya ponza taşı kullanarak, daha sonra birkaç hafta süresince günde bir veya iki defa salisilik asit jel / krem uygulayarak rehabilitasyon edilebilir.

Her gün Salisilik Asit Kullanmak Uygun mudur?

Cildin tipine ve vaziyetine bağlı olarak, topikal salisilik asit günde birkaç defa veya haftada birkaç defa seyrek kullanılabilir. Alıngan bir cildi olmayan bireyler ve ideal olarak bir ıslatıcı ile beraber günlük olarak az bir ölçü uygularsa, günlük kullanımı tolere edebilirler. Bununla beraber, cildinizin kuru ve tahriş olduğunu fark ederse, birkaç hafta kullanmamak yararlı olmaktadır. Bu mahsullerin tüm avantajlarından faydalanmak birkaç hafta veya daha uzun sürebilir.
İlk evvel bu mahsul ufak ölçüler cilde uygulanmalı, cilt takip edilmeli rastgele bir alerji veya yan tesir görülmüyorsa yavaş yavaş daha fazla kullanılabilir. Günde iki defa uygulanırsa, hafif bir arınıcı kullandığında, cildin sık sık ıslatıldığından emin olunmalıdır, böylece cildin daha fazla kuruması ve ceddilmesi önlenebilir. Bu bileşen, büyük cilt kirleri yerine cildin iltihaplı sivilce meyilli bölgelerine uygulamak en iyisidir. Bu, cildin bu mahsulü çok fazla emmesine mani olacak bir uygulama olacaktır.

Salisilik Asit ve Benzoil Peroksit

Cilt Sağlığında Salisilik Asit Nasıl Kullanılır?Bu bileşenlerin her ikisi de bir hayli iltihaplı sivilce mahsulünde bulunur. Benzoil peroksit surat devireme, kir rehabilitasyonları, maskeler ve kremlerde bulunur, ciltte ufak enfeksiyonlara ve kirlere yol açabilen sivilce yapan bakterileri öldürmeye takviyeci olur. Daha eforlu antibakteriyel tesirleri vardır, ancak salisilik asit siyah noktaların ve beyaz noktaların peelingi ve arınılması için en iyi neticeyi vermektedir. Her ikisi de kuru cilde, alıngan cilde ve alerjiye sahip olanların, özellikle de çok kuru olabilen benzoil peroksidin dikkatle kullanılmalıdır.
Salisilik asit söğüt kabuğu ağacından türetilen bir fenolik asit ve beta hidroksi asit cinsidir. Antienflamatuar, eksfoliyan ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Cilt ve saç için salisilik asit kullanımları arasında iltihaplı sivilce kirlerinin eksiltilmesi, siyah noktaların ve beyaz noktaların kopmasına neden olması, cildin peelingi, iltihaplanma ve kumpassız cilt tonunun eksiltilmesi ve kepeklerin eksiltilmesi yer almaktadır. Cilt tipine ve amaçlanana bağlı olarak reçetesiz ve reçeteyle bir dizi salisilik asit mahsulü mevcuttur. Misalin, surat yıkamaları, jeller ve kremler iltihaplı sivilce ile gayret için kullanılabilirken, salisilik asit şampuanı kepek rehabilitasyonunda kullanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

maltepe escort ataşehir escort idealtepe escort anadolu yakası escort kadıköy escort bostancı escort pendik escort ataşehir escort şişli escort göztepe escort pendik escort kartal escort bostancı escort erenköy escort maltepe escort pendik escort bostancı escort ümraniye escort şerifali escort kartal escort maltepe escort tuzla escort pendik escort anadolu yakası escort acıbadem escort ümraniye escort escort bayan maltepe escort ümraniye escort ataşehir escort kadıköy eskort pendik eskort ataşehir escort ümraniye escort kadıköy escort escort bayan maltepe escort sex hikaye yeni seks hikaye gerçek sex hikaye sex hikaye seks hikayeleri sex hikayesi gerçek sex hikayeleri