Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Elektromanyetik Fazla Duyarlılık Rahatsızlığı Nedir?

  • 15 Nisan 2021
  • Elektromanyetik Fazla Duyarlılık Rahatsızlığı Nedir? için yorumlar kapalı
  • 184 kez görüntülendi.

Gitgide artan rakamda insan, bşehrinen bir sebebi veya rehabilitasyonu olmayan hastalıklara yakalanıyor. Bu hastaların gördükleri rehabilitasyonların bazıları tartışmalıdır. Bir şey oluyor ve bu rehabilitasyon edilemiyor. Bunlara modern çağın hastalığı da diyebiliriz. Soluduğumuz havanın niteliği, içtiğimiz su, lekelilik hepsinin bunda tesiri var. Burnunuzun dibinde ne var kimse bakmak istemez. Hekimler, hekimler, hastalar naçar kalmıştır. Ne kadar […]

Gitgide artan rakamda insan, bşehrinen bir sebebi veya rehabilitasyonu olmayan hastalıklara yakalanıyor. Bu hastaların gördükleri rehabilitasyonların bazıları tartışmalıdır. Bir şey oluyor ve bu rehabilitasyon edilemiyor. Bunlara modern çağın hastalığı da diyebiliriz. Soluduğumuz havanın niteliği, içtiğimiz su, lekelilik hepsinin bunda tesiri var. Burnunuzun dibinde ne var kimse bakmak istemez. Hekimler, hekimler, hastalar naçar kalmıştır. Ne kadar insan acı sürüklüyor hiçbir fikrimiz bile yok. Her sene milyonlarca insan kronik hastalıklara yakalanıyor. Bu yalnızca başlangıcı. Buz dağının ucunu görüyoruz.
Bu esrarengiz hastalıklar, psikosmotik mi yoksa psikolojik mi? Tek bir biyo-göstergesi bile yok. Belirli bir testi de yok. Çoğu insan inanmıyor. Kimse dinlemiyor.

Elektromanyetik Aşırı Duyarlılık Rahatsızlığı Nedir?Elektro hassasiyet nedir? Modern dünyada “işlevsel olmamak” demektir. Cep telefonu radyasyonu, radyo dalgaları gibi… Elektromanyetik dalgalara hepimiz maruz kalıyoruz. Ama bir grup insan bunlara karşı alıngan olduğunu söylüyor. Yani kablosuz internet olan yerde yatamıyorlar. Ruh halleri değişiyor. Başları ağrıyor. Çoğu sakınma taktiği izliyor. Elektromanyetik frekanslardan uzak durabilmek adına kurşundan yapılmış kafeslerin içinde yatan insanlar var.
Elektromanyetik hassasiyeti olan insanlar, yaşadıkları konuttaki tüm makbuzlar çekilidir. Wi-fi bulundurmazlar. Herşeyin kablolu bağlantıyla olması gerekmektedir. Bilgisayar başında çok durduklarında yüzlerinde ekran yanığı da denen bir kızarma meydana gelebiliyor. Ayrıca çok ateşleri çıkıyor ve baş ağrısı da meydana geliyor. Elektriğin çok fazla olduğu etraflarda, yanma hisleri tavan yapıyor. Aynı zamanda, kalpte taşikardi ve ritim bozukluğu da yapabiliyor. Lekeli elektriği süzmek için konuttaki her prizde filtreleyici kullanıyorlar. Her frekansın verdiği ağrı değişik olarak hastayı etkiliyor. Kimi frekans boyun bölgesinde ağrı yaparken bazısı da dişlerde veya kollarda ağrıya sebep olabiliyor.

Peki bu rahatsızlığın ilk belirtileri nelerdir? Hastalık, kafa karmaşıklığıyla başlamaktadır. Hasta her zaman geldiği bir civarda mektep, iş yeri, konut gibi… yabancılık sürüklemeye başlar. Bir sürü enteresan belirtiler ortaya çıkar. Bunlardan bazıları civardaki aydınlatmanın fazla rahatsız etmesi sonucu kalp ritminde bozukluk olarak ortaya çıkabilmektedir. Çok uzun bir süreçte fark edilen bu rahatsızlık kolay kolay tanısı konulamayan bir rahatsızlıktır. Birkaç hekim bir araya gelip pek çok inceleme ile bu kararı ancak verebiliyorlar. Hekimler tanıyı koymakta zorlandıkça bu rahatsızlık şahısta şiddetlenme meyli göstermeye başlayabilir.
Elektromanyetik hassasiyeti olan insanlar, çevrelerindeki insanların bu gidişatı uydurduğunu düşündükleri için destek görememektedir. Onların us hastası olduklarını sanıyorlar.

Belirtileri listelemek gerekirse… Baş ağrısı, Uyku Problemleri, Konsantrasyon ve Hafıza problemleri, Btümörün kanaması, Fazla susama, Makûs alerjiler, Açıklanamayan cilt döküntüleri, Sindirim problemleri, mide ağrıları, kabızlık, ishal, Stres, anksiyete ve açıklanamayan duygular gibi nörolojik sorunlar, Kalp çarpıntısı, Güçlü yorgunluk, İştahta kayıp en sık karşılaşılan belirtilerdir.

Elektromanyetik Fazla Duyarlılık Hakikat Bir Hastalık mıdır?Elektromanyetik Aşırı Duyarlılık Rahatsızlığı Nedir?

Şimdiye kadar, EHS Elektromanyetik Hassasiyet Sendromu çalışmalarının sonuçları meblağsız olmuştur. Aslında, denekler hakikat elektromanyetik alanlara maruz kaldıklarına bakılmaksızın semptomlar yaşamışlardır. Çift-âmâ deneyler sırasında konu ya da tahlilci, hakikat ya da sahte elektromanyetik alanlara maruz kalıyorsa, tahlilci tarafından bşehrinmemektedir elektromanyetik alanların neden olduğu belirtilere dair bir kanıt göstermemiştir.

Az rakamda birey, EMF maruziyetine atıfta bulundukları bir dizi semptom bildirmiştir. Bu Elektromanyetik Hassasiyet Sendromu EHS olarak adlandırılmıştır. Bazı bireyler için bu semptomlar hafif olabilirken bazıları için ise çalışmayı, yemek pişirmeyi veya şahsi bakım gibi basit günlük işleri yapabilmelerini bile engelleyerek ciddi biçimde onları devre dışı bırakabilir.

Ne yazık ki, EHS’nin semptomlara neden olduğu fizyolojik mekanizma hakkında çok az şey bşehrinmektedir. İsmine rağmen birçok çalışma EHS semptomları ve RF-EMF elektromanyetik alan maruziyeti arasında korelasyon olmadığını göstermiştir. EMF maruziyetini ve EHS’yi bağlayan kanıtların noksanlığı göz önüne alındığında, bu hastalık için öbür tetikleyiciler önerilmiştir. Bunlar, hengame ve ışıklandırma gibi öbür etrafsal etkenleri ile stres ve us hastalığı gibi psikolojik etkenleri kapsar. Bu konuda yapılan çalışmalar ne yazık ki sınırlı vaziyettedir.

Bunun hakikat bir hastalık mı olduğu sorusuna kazançsak. EMF ve EHS semptomları arasındaki muhtemel bağlantıya rağmen, belirtilerin bu alt kümesinden muzdarip bireylerin, tıpkı başka bir gidişattan muzdarip bireyler gibi, tıbbi bakım ve rahatsızlığın giderilmesini gerektirdiği söylenebilir. Bunu güçleştiren şey şu andaki gidişatın anlaşılmasındaki yetersizliğimizdir: Bir şartı veya bir topluluğu temsil edip etmediği, hakikat tetikleyicilerin ne olduğu ve tabiatta fizyolojik, etrafsal veya psikolojik olup olmadığı konusu çok önemlidir. Bu nedenle, bu bireyler için nitelikli tıbbi bakımın yönlendirilmesinde temel teşkil edecek olan bu alanda daha fazla araştırmaya gereksinim dinlenmektedir.

Yapılan Çalışmalar Neler?

Avustralya Hükümeti, elektromanyetik enerjinin EME sağlık tesirleri ile ulus sıhhati siyasetleri ve tavsiyelerinin, mevcut en iyi bilimsel balakalara dayanmasını sağlama gereği konusunda kamuoyunda endişe duyulduğunun farkındadır. 1996’dan beri Hükümet, kamuya balaka sağlamak ve cep telefonları, cep telefonu baz istasyonları ve öbür bağlantı makineleri ve ekipmanları ile alakalı sağlık konularındaki araştırmaları desteklemek için EME Programını yürütmektedir.

EME Programının üç bileşeni vardır:

• Milli Sağlık ve Tıbbi Araştırma Konseyi NHMRC tarafından yönetilen ve Avustralya’yla alakası olan ve denizaşırı araştırma faaliyetlerini bitirecek EME konularına ilişkin araştırmalar yürüten bir Avustralya araştırma programı. Bu, son iki araştırma muhteşemliği merkezi, Avustralya Elektromanyetik Biyo-Tesirler Araştırması Merkezi ACEBR ve Elektromanyetik Enerji Üzerine Nüfus Sağlık Araştırması Merkezi dahil olmak üzere belirli EMR konularını incelemek için muhtelif araştırma projelerinin finanse edilmesine yol açmıştır.

• Avustralya’nın Dünya Sağlık Teşkilatı’nün WHO Beynelmilel Elektromanyetik Alanlar EMF Projesi’ne, Avustralya Radyasyon Gözetmesi ve Nükleer Güvenlik Ajansı ARPANSA aracılığıyla, DSÖ Radyasyondan Korunma İşbirliği Merkezi olarak katılması.

• ARPANSA tarafından kamuya ve medyaya balaka sağlamak için yönetilen bir ulus bilgilendirme programı. EMP ve sağlık ile alakalı balakalar, konutta ve etrafta tipik maruziyetler de dahil olmak üzere ARPANSA’nın Radyasyon ve Sağlık Balaka Formlarından temin edilebilir .

Kamu bilgilendirme programının bir parçası olarak, EMP Referans Grubu EMERG, ARPANSA’nın İcra Heyeti Başkanına, bağlantı için radyo frekans spektrumunun 3kHz – 300 GHz kullanımı ile alakalı ulus sıhhati konularını ele almak için öneri ve girdi sağlamak üzere kurulmuştur. :
• EME ve sağlık konusundaki mevcut denizaşırı ve Avustralya araştırmaları
• Genel kamuoyu ve hissedar grupları arasında endişe uyandıran EME ile alakalı konular ve bunlara yönelik tedbirler
• yeni teknolojilere ilişkin ortaya çıkan EME sorunları
• EMP konusunda ARPANSA kamuoyunun gelişimi
• EME sağlık sorununun ele alınması için Hükümet yaklaşımlarının tamamı.

Böyle Bir Rahatsızlığı Olanlar Ne Yapmalı?

Elektromanyetik Fazla Duyarlılığım Sağlayan Temel Çözümler

• EMF radyasyon kaynaklarının her zaman nerede olduğunu bşehrin ve dedektörleri kullanarak bunları önleyin.

• Yakınızıdaki ağır metaller, cıva diş dolguları, metal kaplama altı ile diş kapaklar, pimler, teller ve zımbalar, metal takı ve kıyafetler, vs. bunlar hasassasiyeti çoğaldıran unsurlar olduğu için kullanılmamalıdır.

• Vücudunuzdaki iyot seviyelerini biraz daha artırın. Selenyum, B-6 ve magnezyum iyot emilimine dayanakçı olmak için önemlidir. Bu, ağır metallerin detoksuna, uygun tiroid fonksiyonlarının oluşmasına, bedendeki makûs bakterileri rahatlatmaya ve hücrelerin radyasyondan korunmasına dayanakçı olur. Düşük iyot seviyeleri belirli kanser türlerinde rol oynamaktadır.

• Lime bakterisinin spiroketler ve onun kofaktör bakterilerinin fazla artması olup olmadığını öğrenin ve bunu ele alın.

• Elektromanyetik fazla duyarlılığınız varsa, vücudunuzun elektromanyetik alanını kesintisiz olarak yeniden dengelemeniz ve makûs frekansları boşaltmanız gerekir.

• Stres ve duyguları dengelemek son derece önemlidir ve sıhhatinızla doğrudan ilişkilidir.

Sonuç

Elektrikli donanımın varlığında ortaya çıkan sağlık sorunları, genel popülasyondaki elektromanyetik fazla duyarlılık EHS özelliklerinin daha iyi anlaşılmasını gerektiren bir husustur. Bu çalışmada, demografik özellikler, yaşam stili etkenleri, sıklık ve zaman, başa çıkma taktikleri, elektromanyetik alanlara EMF atfedilen intolerans için klinik kriterleri karşılayan oran ve komorbidite incelenmiştir. Büyük ölçekli bir popülasyona dayalı anket çalışmasından elde edilen bilgileri kullanarak, kendileri tarafından bildirilen n = 91 EHS olan bireyler, referanslara mukayeseyle n = 3,250 incelenmiştir. Orta yaş, kadın cinsiyet ve makûs algılanan sağlık, EHS ile ilişkili bulunmuştur. EHS grubunda, %50’den aşırısı, EMF ile ilişkili semptomların haftada bir defadan daha sık olduğunu ve EHS’yi yaşayan vasati senelerin 10.5 olduğunu bildirmiştir. EHS grubunun yarısından aşırısı, semptomlarının yüksek doz veya uzun dönem EMF maruziyetinden sonra başladığını, EMF kaynaklarından kaçınmaya çalıştıklarını ve çoğunlukla EMF ortamını etkileyebileceğini bildirmişlerdir. EHS grubunun bir azınlığı, tıbbi dayanak aramış, bir hekim tarafından teşhis edilmiş ve rehabilitasyon almıştı. EHS ile ekzozyon sendromu, anksiyete bozukluğu, sırt / eklem / adale bozukluğu, depresyon, fonksiyonel somatik sendrom ve migren komorbiddi arasındak bağlatı incelenmiştir. Sonuçlar, bu karakteristik özelliklerin EHS’nin gelişimi için tehlike etkenleri veya EHS’nin sonuçları olarak gelecekteki çalışmalarına zemin sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

maltepe escort ataşehir escort idealtepe escort anadolu yakası escort kadıköy escort bostancı escort pendik escort ataşehir escort şişli escort göztepe escort pendik escort kartal escort bostancı escort erenköy escort maltepe escort pendik escort bostancı escort ümraniye escort şerifali escort kartal escort maltepe escort tuzla escort pendik escort anadolu yakası escort acıbadem escort ümraniye escort escort bayan maltepe escort ümraniye escort ataşehir escort kadıköy eskort pendik eskort ataşehir escort ümraniye escort kadıköy escort escort bayan maltepe escort sex hikaye yeni seks hikaye gerçek sex hikaye sex hikaye seks hikayeleri sex hikayesi gerçek sex hikayeleri