Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Kahve Lavman Nedir, Uygulamak Tehlikeli midir?

  • 02 Nisan 2021
  • Kahve Lavman Nedir, Uygulamak Tehlikeli midir? için yorumlar kapalı
  • 381 kez görüntülendi.

Kahve lavmanı sıhhat blogları ve şöhretlilerin açıklamaları sayesinde popüler hale gelmiştir. Bu lavma cinsinin bedenin detoksuna takviyeci olduğu ve bir hayli sıhhat bereketi olduğu iddia edilmektedir. Bu yazıda kahve lavmanı nedir, uygulanmasının tehlikeli olup olmadığına dair bilgiler bulunmaktadır. Kahve Lavmanı Nedir? Kahve lavman, hazırlanmış kahvenin konstipasyonla cerrahi olarak veya detoks yapmak için kalın bağırsağa salınması ile […]

Kahve lavmanı sıhhat blogları ve şöhretlilerin açıklamaları sayesinde popüler hale gelmiştir. Bu lavma cinsinin bedenin detoksuna takviyeci olduğu ve bir hayli sıhhat bereketi olduğu iddia edilmektedir. Bu yazıda kahve lavmanı nedir, uygulanmasının tehlikeli olup olmadığına dair bilgiler bulunmaktadır.

Kahve Lavmanı Nedir?

Kahve lavman, hazırlanmış kahvenin konstipasyonla cerrahi olarak veya detoks yapmak için kalın bağırsağa salınması ile yapılan lavman operasyonudur. Bir kahve lavmanı göründüğü gibidir: demlenmiş kahve ile yapılan bir lavman çeşididir. Teorik olarak, kahve genel olarak lavmanlara özel faydalar sağlamalıdır. Kahve lavmanının avantaj ve dez avanjları olduğuna dair iki değişik grup bulunmaktadır ve görüşleri şu biçimdedir.
Kahve lavmanın avantajları olduğu düşünenlerin korundukları fikirler:
• Tıbbi prosedürlerden evvel bağırsakların arınılmasına takviyeci olabilir
• Kabızlığı rahatlatabilir
Kahve lavmanın dezavantajları olduğu düşünenlerin korundukları fikirler:
• Çoğu sıhhat iddiası bilim tarafından desteklenmemektedir
• Kahvenin faal bileşiklerinden elde edilen faydalar, içilerek daha tesirli ve güzel bir biçimde elde edilir.
• Şikeli ve pahalı kanser rehabilitasyonlarının bir parçası olarak kullanılır
• Sindirim meselelerine, bağırsak yaralanmalarına ve elektrolit balanssızlıklarına neden olabilir.

Kahve Lavmanın Tarih Süresince Kullanımı

Kahve Lavman Nedir, Uygulamak Riskli midir?Kahve lavmanlarının zehirlenme ve operasyon sonrası bakım için ilk belgelenmiş kullanımları 19. asra kadar uzanmaktadır. Bir fıkra göre, popülerlikleri I. Dünya Savaşı sırasında arttmıştır. Su kaynağı kasveti bir hemşireyi cerrahın kahvesini bir askerde hazırlık lavmanı olarak kullanmaya zorladı. Güya, anında sızı kesici tesiri olmuştur. Alman hekim Max Gerson antikanser terapisini geliştirene kadar kahve lavmanlarının dünya çapında tanınmıyordu ve Gerson 1959’da can verdi ama rehabilitasyonu günümüze kadar gelmiştir.
Kahve lavmanlarının popülaritesi 20. asırda eksilmiş ve millet tıbbı uygulaması olarak alıntıları 1972’de en çok satan Merck Manual ders kitabından çıkarılmıştır. Ancak bu lavmanlar son senelerde yine canlandı. Bilimsel ispatların olmamasına karşın, kahve lavman korunucuları alttakileri kullanmasını önermektedir:
• Zehirli Maddeleri giderme
• Kilo kaybedilmesi
• Kabızlığı ve sindirim meselelerini gidermesi
• Ruh halini artırması
• Bağırsak asalaklarının ve mayaların giderilmesi
• Muhtelif kronik bozuklukların iyileştirilmesi
• Kızarıklık böbrek ve safra taşı

Kahve Lavman Riskleri ve Yan Tesirleri

Sık lavman kullanımı alttaki yan tesirlere neden olabilir, bu tesirlerden kimileri şunlardır:
• Kramp, mide sızısı, kabarıklık ve ishal
• Kabızlığa yol açan bağırsak germe
• Mide bulantısı ve kusma
• Baş sızısı, baş dönmesi ve bitkinlik
• Bağırsak yaralanmaları ve tahriş
• Böbrek, kalp ve karaciğer yetmezliği
• Steril edilmemiş kitlerden enfeksiyonlar
Taraftarlar genellikle kimilerini özellikle bulantı, baş sızısı, baş dönmesi ve bitkinlik “detoks semptomları” olduğunu iddia ederken , bu yan tesirler büyük ihtimalle bağırsak germe ve elektrolit balanssızlıklarından kaynaklanmaktadır.

Tehlike Altında Olan Bireyler

Negatif tesir tehlikeyi özellikle şu vaziyeti olan bireylerde daha yüksektir:
• Sindirim şartları Crohn hastalığı, ülseratif kolit, divertikülit
• Bağırsak cerrahisinin hikayesi
• Şiddetli hemoroid
• Böbrek, kalp ve karaciğer hastalığı
• Kahve alerjisi
FDA yalnızca tıbbi prosedürlere hazırlanmak için sütun pakliğini onaylar ve onaylanmamış kullanımlar hakkında birkaç ihtar yayınlamıştır.

Kahve Lavman Nedir, Uygulamak Riskli midir?Sıhhat Karmaşıklıkları

Kahve demlemek için kaynar su gerektiğinden, bu lavmanların tehlikeyi, su hala çok sıcaksa bağırsakta yanıklara neden olabilmeleridir. Bu gidişat, biri bağırsakta delikler delikli görülen 3 bayanda yaşanan bir vaziyettir. Ek olarak, kahve 3 bayanda sütun cerahati, sızı ve kanlı dışkıya neden olan tahriş edici bileşikler kapsamaktadır. Onları çok sık kullanan 2 bayanda 3x-4x/saate kadar, kahve lavmanları vefatla sonuçlanan ciddi elektrolit balanssızlıklarına neden olmuştur. Gerson Terapisi’nde bir bayan kan zehirlenmesinden septisemi can vermiştir. Eş bir rehabilitasyonu takip eden 10 birey de bu karmaşıklıktan mustariptir, ancak bu gidişat büyük ihtimalle çiğ dana karaciğeri alımı sebebiyle yaşanmıştır.
Kafein ayrıca bağırsaktan emildiği için, çocuklar ve hamile bayanlar gibi duyarlı insanlarda kahve lavmanları önerilmemektedir. Kahve lavmanlarının ehemmiyetli bir tehlikeyi, bunları ananesel antikanser rehabilitasyonlarının yerine kullanmaktır. Kanser, yaşamı tehdit eden ciddi bir vaziyettir. İspatlanmamış rehabilitasyonları sınamadan evvel hekime müracaat etin ve bunları asla ananesel rehabilitasyonların yerine kullanılmamalıdır.

Sınırlamalar ve İhtarlar

Kahve lavmanları için önerilen sıhhat faydalarının çoğu, otointoksikasyon gibi palavracı bilimsel kuramlara katlanmaktadır. Bu bereketlerin muayenehane delili genellikle yoktur veya fıkralara ve hakimiyetsiz olaylara katlanmaktadır. Kahvenin safra kesesi kasılmaları, kilo kaybı ve böbrek taşlarını önlemedeki tesirleri yalnızca ağız kahvesi ile test edilmiştir, ancak lavmanlarla test edilmemiştir . Kahvenin sıklıkla glutatyon seviyelerini ve GST etkinliğini çoğaldırdığı iddia edilmesine karşın, pozitif tesirler yalnızca hayvanlarda ve hücrelerde bulunmuştur. Tek muayenehane çalışmada, ne ağız kahvesinin ne de kahve lavmanının rastgele bir verimi olmamıştır.
Kahve lavmanlarının verimlerini gösteren bazı çalışmalar, aynı zamanda hayat stili farklılıklarını özel perhizler ve meditasyon gibi de kapsamakta ve bu da lavmanların katkısını hipotez etmeyi güçleştirmiştir. Lavmanların romatoid artrit ve kanser üzerindeki verimleri çoğunlukla biri kemoterapi kullanılan minik, hakimiyetsiz çalışmalarda test edilmiştir; bir çalışmada birkaç hata bulunmaktadır eşsiz hakimiyetler, meçhul kanser düzeyi sınıflandırması, en iyi planlanmış olanın olumsuz neticeleri vardır.

Kullanım Sıklığı

Kahve lavmanlarının iddia edilen verimlerinden rastgele biri için onaylanmadığını ve faalliklerinin delillerinin genellikle noksan olduğunu unutulmamalıdır. Bu sebeple, optimum kullanım sıklığı yoktur. Taraftarlar, her 2 ayda bir bir bakım lavmanına geçmeden evvel 4-8 hafta süresince 1x-2x/gün kahve lavmanı yapmayı önermektedir. Sindirim bozukluğundan iyileşen insanlarda, günde 1x’e kadar önermektedirler. Günde birkaç lavman genellikle önerilmez. Taraftarlar, bir hayli zehirli maddeden kurtulmaları gerektiğini iddia ederek ağır hasta insanlar kanser olanlar gibi için ödünler yaparlar. Bu riskli uygulamanın yapılması şiddetle öneri edilmemektedir.
İnternet, kumpaslı olarak kahve lavmanı kullanan şahısların ifadeleriyle doludur. Çoğu kullanıcı iddia edilen lavman bereketlerine inanır, bu sebeple sıhhatte büyük iyileşmeler bildirme meyli afallatıcı değildir. Bir Hayliyi bulantı veya baş dönmesi gibi negatif tesirleri tanımlar, ancak bunları detoks semptomlarına atfedilmektedir.

Kanser Gerson Terapisinin Bir Parçası Olarak

Kahve Lavman Nedir, Uygulamak Riskli midir?Gerson Terapi, Alman hekim Max Gerson tarafından geliştirilen ispatlanmamış bir seçenek kanser rehabilitasyonudur. Gerson, migrenlerini rahatlatmak için meyve ve sebze suları açısından zengin, düşük tuzlu bir perhiz kullanmaya başlamış, daha sonra verem için önerdi ve 1928’de kansere uygulamaya almıştır. Gerson’un kuramına göre, zehirli maddeler biriktiğinde ve karaciğerin onları ufalama kapasitesini boğduğunda kanser büyür. Kanser hücrelerini öldürerek, kemoterapi bu zehirli maddelerin çoğunu kan dolaşımına salar ve karaciğere hasar vermektedir. Gerson ayrıca kanser hastalarının hücrelerinde çok fazla sodyum ve çok az potasyum bulunduğunu, bu da dokulara hasar vererek uzuvları zayıflattığını iddia etmiştir. Bunların hiçbiri ispatlanmamıştır dahası, Gerson Terapisi, özellikle kanser hastalarında riskli olabilir.
Gerson Terapisi FDA tarafından menedilmiştir ve bugün yalnızca Tijuana Meksika ve Budapeşte Macaristan ‘da iki muayenehanede uygulanmaktadır. Fotoğrafı web sitelerine göre, terapi 2-3 hafta sürer ve haftada 5500 dolara mülk olur.

Muayenehane Çalışmalar

Gerson’un kendisi ve terapisinin bir korunucusu Dr. Freeman W. Cope rastgele bir muayenehane kayıt vermeden birkaç kanser rehabilitasyonu olayı iddia ettiğini bildirmiştir. Gerson Vakfı’ndan cilt kanseri olan 150’den fazla insan üzerinde yapılan gözlemsel bir çalışma, ananesel rehabilitasyonlara mukayeseyle daha iyi sağkalım oranları bildirdi. Bununla beraber, eşsiz hakimiyet popülasyonları ve ur safhalarının fotoğrafı olmayan bir sınıflandırması neticelerine önyargı getirmektedir.
İleri cilt kanseri olan 6 şahıs üzerinde yapılan başka bir çalışmada, 5 beklenenden daha uzun vakit yaşamda kaldı. Ancak 4’ü Gerson rejimi ile beraber ananesel kemoterapi kullanmıştır. Milli Kanser Enstitüsü, perhizin kanseri iyileştirdiğine dair bir ispat bulamadan Gerson sponsorları tarafından sunulan olay raporlarını 3 kere 1990’da son kere tahlil etmiştir.
Nicholas Gonzalez, Gerson’ınkine benzeyen ve aynı zamanda kahve lavmanlarını kapsayan usulünü test etti. Pankreas kanseri olan 11 şahıs üzerinde hakimiyetsiz bir çalışmada iyi neticeler verdiğini bildirdi. Bununla beraber, 55 şahıs üzerinde yapılan bir çalışma, kemoterapi alan hastaların gemsitabin hayat niteliğinin daha iyi olduğunu ve Gonzalez Rejimi’ni izleyenlerden 3 kat daha uzun vakit yaşamda kaldıklarını bulmuştur.
Her ne kadar taraftarları seyrek kahve lavmanlarının bu vaziyetlerde nasıl takviyeci olabileceğini tarif etseler de, genellikle alttaki gibi kronik vaziyetler için önerilir:
• Fibromiyalji
• Kronik bitkinlik
• Romatizmal eklem cerahati
Bununla beraber, tüm ispatlar not öykülerinden gelmektedir. Çok nebatsal lavmanlar Ayurveda tıbbında romatoid artrit için yaygın olarak kullanılır. Lavman kapsayan bir rehabilitasyon 2 çalışmada semptomları iyileştirmiştir, ancak hakimiyetleri yoktur ve yalnızca 13 bireyi kapsamaktadır.
İnternet, kumpaslı olarak kahve lavmanı kullanan şahısların ifadeleriyle doludur. Çoğu kullanıcı iddia edilen lavman bereketlerine inanır, bu sebeple sıhhatte büyük iyileşmeler bildirme meyli afallatıcı değildir. Bir Hayliyi bulantı veya baş dönmesi gibi negatif tesirleri tanımlar, ancak bunları detoks semptomlarına atfedilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

maltepe escort ataşehir escort idealtepe escort anadolu yakası escort kadıköy escort bostancı escort pendik escort ataşehir escort şişli escort göztepe escort pendik escort kartal escort bostancı escort erenköy escort maltepe escort pendik escort bostancı escort ümraniye escort şerifali escort kartal escort maltepe escort tuzla escort pendik escort anadolu yakası escort acıbadem escort ümraniye escort escort bayan maltepe escort ümraniye escort ataşehir escort kadıköy eskort pendik eskort ataşehir escort ümraniye escort kadıköy escort escort bayan maltepe escort sex hikaye yeni seks hikaye gerçek sex hikaye sex hikaye seks hikayeleri sex hikayesi gerçek sex hikayeleri