Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Kuantum Teknolojisinin İnanılmaz 10 Tesiri

  • 17 Nisan 2021
  • Kuantum Teknolojisinin İnanılmaz 10 Tesiri için yorumlar kapalı
  • 486 kez görüntülendi.

Bilimsel topluluk içindeki fikir birliği, ilk tamamen işlevsel kuantum bilgisayarının takribî on sene içinde hazır olacağı ve o kadar ehemmiyetli bir hadisenin bir hayli uzmanın Y2Q: “kuantum yapmak” için geri sayım arz ettiği bir hadise olarak hazır olacağı istikametindedir. En azından kuantum mekaniğinin esas fikirlerine bilindik olan bir hayli insan, alanı, en tecrübeli kuantum fizikçilerinin dahi donakaltıcı […]

Bilimsel topluluk içindeki fikir birliği, ilk tamamen işlevsel kuantum bilgisayarının takribî on sene içinde hazır olacağı ve o kadar ehemmiyetli bir hadisenin bir hayli uzmanın Y2Q: “kuantum yapmak” için geri sayım arz ettiği bir hadise olarak hazır olacağı istikametindedir.

En azından kuantum mekaniğinin esas fikirlerine bilindik olan bir hayli insan, alanı, en tecrübeli kuantum fizikçilerinin dahi donakaltıcı bulduğu genel bir “esrarengizlik” ile tanımlar. Us, duvarlardan geçen, zaman yolculuğu ve en kökleşmiş reel ve reellik algılarımızı yok etmekle tehdit eden genel bilinmeyenlik vizyonlarına iftihar etiyor. Standart ölçümler anlamsız hale kazanç.

Kuantum teknolojisinin muazzam potansiyel eforu göz önüne alındığında, gelecekte bu teknolojiye sahip olanların politika, finans, güvenlik ve eşi alanlarda olmayanlara göre büyük bir avantaja sahip olacağı söylenmeden devam etmeli. Amazon, Microsoft ve Intel gibi firmalar evhamlı bir biçimde “kuantum tehlikesiz şifreleme” uygulamasına bakıyorlar, zira bu Kuantum Teknolojisinin İnanılmaz 10 Etkisifirmalar milli hükümetlerden bahsetmiyorum kuantum eforunu kullanan bilgisayar korsanlarının işletmelerinin çöküşünü heceleyebileceğinden evham dinliyorlar. Ve kuantum hesaplamanın yakında burada kalacağı kesin olarak kesin olarak söyleyebildiğimiz için, bunun gelecek için bütün olarak ne anlama geldiğini ve kuantum teknolojisinin ne gibi inanılmaz yeni ve bazen korkutucu imkânların getireceğini kavramaya bedel. İşte kuantum teknolojisinin on inanılmaz tesiri.

10. Hesaplamalı Olarak Üstel Bir Çoğalış

birincisi, çok kısa bir giriş: Bunu okuduğunuz bilgisayar, şu anda dünyadaki neredeyse her bilgisayarın kullandığı aynı esas teknoloji ile çalışır. Bilgilerin bit olarak kodlandığı genellikle 0s veya 1s olarak adlandırılan, iki sonlu gidişattan sadece birinde sarih veya kapalı bulunabilen, sonlu, ikili bir dünyadır. Kuantum hesaplama ise, pratik olarak hudutsuz rakamda eyalette eşzamanlı olarak var olabilen “qubits” kullanır. Genel olarak konuşursak, n litre aynı anda 2^n değişik gidişatta olabilir.

Şayet “sıradan” bir bilgisayar otuz 0 ve 1 saniyelik bir sekansla beslenirse, bu sekansın barbarca bir milyar mümkün bedeli vardır ve kumpaslı bit kullanan bir bilgisayarın her kombinasyondan ayrı ayrı geçmesi gerekir, bu da çok fazla zaman ve hafıza gerektirir. Öte yandan, kuantum bir bilgisayar, bir kezde bir milyar diziyi “görebiliyordu”, hesaplama zamanını ve gayretini büyük miktarda eksiltti.

Reelinde, kuantum bilgisayarları, bugünün en iyi süper bilgisayarlarını binlerce sene alabilecek hesaplamaları birkaç saniye içinde bitirebilecektir.

9. Yeni ve Daha Tesirli İlaçların Bulunması

Moore Kanunu tarafından öngörüldüğü gibi, hesaplama operasyonundaki bariz çoğalışlara kısmen DNA sıralaması geldi. Şimdi, kuantum hesaplama sayesinde tamamen yeni bir sıhhat çağına girmek üzereyiz.

Piyasada donakaltıcı derecede çok rakamda etkileyici ilaç bulunsa da, üretilebilme oranları ve belirli hastalıkların rehabilitasyonunda aktiflikleri donakaltıcı biçimde hudutludur. Sürat ve doğruluktaki son çoğalışlarla dahi, bu kazanımlar standart bilgisayarların sınırlamaları sebebiyle tamamen çoğalmıştır.

İnsan bedeni kadar karışık bir organizmada, bir ilacın etrafına tepki vermesinin rakamsız yolu vardır. Buna moleküler seviyede genetik spektrumun hudutsuzluğu ve spesifik olmayan ilaç rehabilitasyonları için potansiyel neticeler milyarlarca dolara fırlıyor.

Yalnızca kuantum bilgisayarlar, ilaç etkileşimi ile alakalı mümkün her senaryoyu analiz maharetine sahip olacak ve yalnızca en iyi ve süratlendirilmiş DNA dizilimi ve daha titiz bir DNA Kuantum Teknolojisinin İnanılmaz 10 Etkisikombinasyonu ile ferdin belirli bir ilaçla zafer talihini sunacak Protein sabretmesinin anlaşılmasına bereket sağlayacak.

Özellikle protein direnmesine ait bu aynı yenilikler, kaçınılmaz olarak, genel olarak hayatın nasıl işlediğinin daha iyi anlaşılmasına yol açacaktır; bu, daha sonra çok daha kesin rehabilitasyonlara, daha iyi ilaçlara ve daha iyi neticelere yol açacaktır.

8. Hudutsuz Güvenlik

Güvenlik Tıpta ileriye atılan büyük atılımları basitleştirmenin yanı gizeme, kuantum teknolojisi de neredeyse kırılmaz siber güvenlik bariyerleri ve süper tehlikesiz uzun mesafeli bağlantı olanağı sunar.

Kuantum tuhaflığı dünyasında, aralarında var olan ve rastgele bir belirleyici sinyalleme olmaksızın, aralarında var olan etraftan bağımsız olarak, iki veya daha fazla parçanın sırlı bir biçimde bağlandığı “kuantum karışması” olarak öğrenilen bir fenomen vardır. Einstein‘ın tanınmış “uzak mesafedeki ürkütücü eylem” olarak adlandırdığı şey budur. Ve bu iki parçacığın bağlantı kurduğu somut bir etraf olmadığından, karışmış parçacıklar kullanılarak kodlanan sinyallerin araya girmesi ihtimalsiz olacaktır. Bu teknoloji için lüzum dinlenen bilim hala az gelişmiş gidişatta. Bununla beraber, bu cins bir bağlantı özel ve milli güvenlik üzerinde büyük bir tesire sahip olacaktır.

Büyük miktarda çoğalan bilgi harekât sürati aynı zamanda çoğalan siber güvenliğe de destek edecektir, zira kuantum bilgisayarların üssel olarak daha yüksek harekât eforu kuantum şifreleme yoluyla en karışık hack usullerine dahi direnmelerini sağlayacaktır. Ulster Üniversitesi’nde bir siber güvenlik analisti olan Kevin Curran, “kuantum hesaplama netlikle makine öğrenimi, cloud bilişimi, bilgi incelemesini kullandığımız her yere uygulanacak” diyor. “Güvenlikten izinsiz giriş tespit etme anlamına kazanç, bilgilerde kalıplar arar ve daha karışık paralel bilgisayar formları arar.” Kuantum bilgisayarlar, esasen milyarlarca adım ötedeki bilgisayar korsanlarının “hücumlarını” öngörebileceklerdi.

7. Hudutsuz Hacking

Korsanlık Elbette, büyük bir eforla büyük mesullük almak ve şifrelemenin yeni Kuantum Teknolojisinin İnanılmaz 10 Etkisiyüksekliklere alınmasını sağlayacak olan aynı kuantum eforu, korsanların oranla ilkel makineler tarafından uygulanan en detaylı güvenlik tedbirlerini zahmetsizce çözmelerini sağlayabilir.

Günümüzün en detaylı şifreleme teknikleri, mucizevi güç matematiksel problemlere katlanma meylindedir. Bu problemler çoğu ikili bilgisayarı caydırmak için yeterliyken, kuantum bir bilgisayar tarafından basitçe kırılırlardı. Bir kuantum bilgisayarın inanılmaz sürate sahip devasa bilgi setlerinde kalıp bulma mahareti, bugünün bilgisayarlarının yalnızca bir “uygun” olana kadar opsiyonu sınayarak yapabilecekleri büyük rakamları belki de bilgisayar korsanları için en büyük mani olarak kaldıran bir zafer etmenlerini etkilemelerini sağlayacaktır. “Qubitler ve kuantum süperpozisyonu ile muhtemel olan tüm alternatifler aynı anda test edilebilir.

Reelinde, barbarca iki sene sürdü ve aynı anda çalışan RSA-768 algoritmasının tek bir misalinin kilidini açmak için aynı anda çalışıyordu bu iki ana etmene sahip ve yedi surat altmış sekiz bit uzunluğunda bir anahtar gerektiriyor. Bir kuantum bilgisayar, aynı vazifeyi bir saniyeden kısa bir müddette bitirebilecekti.

6. İnce ayarlı atom saati ve nesne idrak etme

Atomik saatler yalnızca günlük zaman yakalamada destekçi olmak için kullanılmaz. Bunlar, GPS sistemleri ve bağlantı teknolojisi dahil, günümüz teknolojisinin esas bileşenleridir.

Birisi genellikle atomik saatlerin daha ince ayar gerektirdiğini düşünmez. En doğru atomik saatler, enerji seviyelerini değiştirdiklerinde elektronların yaydığı mikrodalgaların salınımlarını kullanarak çalışır.Saatlerde kullanılan atomlar daha uzun mikrodalga prob zamanları ve ardından daha fazla hassasiyet için neredeyse tamamen sıfıra soğutulur.

Bununla beraber, çağdaş kuantum teknolojisini daha yeni kullanan atom saatleri, yerçekimi, manyetik alanlar, elektrik alanları, güç, hareket, sıcaklık ve öteki fenomenlerdeki eksi farklılıkları idrak eden ultra duyarlı nesne dedektörleri olarak kullanılabilecekleri kadar doğru olacaklardır. natürel olarak maddenin varlığında dalgalanır. Bu farklılıklar, zaman içindeki farklılıklarla yansıtılacaktır. Boşluk, madde ve zamanın ufalamaz bir biçimde birbirine bağlı olduğunu anımsayın.

Bu ince ayarlı idrak etme, ummanın yüzeyinin altındaki denizaltıları takip eden yeraltı nesnelerinin belirlenmesine ve kaldırılmasına destekçi olacak ve hatta yazılımlar arabalar ve öteki nesneler arasında daha iyi ayrım yapabildiğinden, navigasyon ve otomatik sürüşü çok daha doğru bir hale getirecektir.

İngiltere’nin korunma bakanlığındaki Korunma Bilimsel Danışma Konseyi’nin lideri David Delpy’nin dediği gibi “Yerçekimini kaldıramazsınız”.

5. Finansal Piyasalar

Birbirine bağlı finans dünyasında, sürat çok ehemmiyetlidir. Ve finans sanayisinin bir haylisinin hesaplama sürati yetersizliğinden kaynaklanan karşılaştığı donakaltıcı derecede çok rakamda mesele Kuantum Teknolojisinin İnanılmaz 10 Etkisiçözülemez olmaya devam etmektedir. 0’ları ve 1’leri kullanan en eforlu “sıradan” bilgisayar dahi gelecekteki finansal ve ekonomik vakaları barbarca varsayım edemez ve süratle değişen ve büyüyen bir pazarda opsiyon maliyetlendirmesiyle alakalı oldukça karışık meseleleri çözemez.

Misalin, bir hayli stok alternatifi, yola bağlı olan karışık türevler gerektirir; bu, alternatifin ödemesinin nihayetinde esas varlığın maliyetinin yoluna göre tanımlandığı anlamına kazanç. Bir alternatif için mümkün her “yolu” haritalandırmayı ve öngörmeyi sınamak, günümüz aygıtları için çok zorlayıcıdır. Bununla beraber, süratleri ve çeviklikleri göz önüne alındığında, kuantum bilgisayarları teorik olarak yanlış maliyetlendirilmiş bir pay opsiyonu tanımlayabilir ve piyasa rastgele bir biçimde değişmeden evvel sahibinin hasılatı için kullanabilir.

Bu cins bir efor elbette piyasada zarara yol açabilir ve fertsel bilgisayar kullanan ve işleten şirketlerin azınlığına ve bu cins bir teknolojiyi satın alamayacak olan şirketlerin pahasına ağır bir biçimde lehtar olabilir.

4. İnsan aklını Eşlemek

Son birkaç on senede sinirbilim ve biliş dünyasında reelleşen tüm donakaltıcı ilerlemeler için, bilim adamları hala usun nasıl çalıştığı hakkında donakaltıcı derecede az şey öğreniyorlar. Bununla beraber, bildiğimiz bir şey, insan beyninin öğrenilen cihandaki en karışık varlıklardan biri olduğu ve sunabileceği her şeyi gerçekten kavrayabilmesi için yeni bir cins harekât eforu gerektirmesi.

İnsan beyni takribî 86 milyar nörondan oluşuyor; bu sayede süratli elektrik yükleri yükleyerek ufak bilgi parçaları ileten hücreler ortaya çıkıyor. Ve insan beyninin elektriksel esası mantıklı derecede iyi anlaşılmış olsa da, us sır olarak kalır. Columbia Üniversitesi’nden nörobiyolog Prof Rafael Yuste, “alan okuma”, “bu uzvun içine bağlanmış fiziksel bir substrattan, zekâsal dünyamıza, düşüncelerimize, anılarımıza, duygularımıza nasıl gideceğimizdir” diye söylüyor.

Kuantum Teknolojisinin İnanılmaz 10 EtkisiBeyin duyusal bilgileri çevirip ve girdilerin oranla öngörülebilir çıktılara dönüşmesini sağladığından beri, beyin bilimciler, zekaları anlama gayretlerinde, bir bilgisayarın analojisine büyük miktarda güvendiler. Ve bir bilgisayarın çalışmalarını bir bilgisayardan daha iyi kavramanın yolu nedir?

Fare beyninin şeritlerini haritalayan bir asap bilimci olan Dr. Ken Hayworth için, “tam bir beynini görüntülemek bizim takribî bir ila iki senemizi alacaktır. Günümüzde sahip olduğumuz mevcut teknolojiyle tam bir insan beynini haritalama görüşü, kuantum hesaplamanın eforu olmadan, yalnızca ihtimalsiz.

3. Uzak Seyyareleri Keşfetmek

Kuantum hesaplamanın, çoğu zaman büyük bilgi setlerinin incelemesini gerektiren alan araştırması mevzubahisi olduğunda, delice verimli olacağı hiç donakaltıcı değil. 20 millikelvin’e salt sıfıra yakın soğutulmuş kuantum operasyoncuları kullanan NASA mühendisleri, milyarlarca bilgi parçasını kapsayan oldukça karışık optimizasyon meselelerini çözmek için kuantum hesaplamayı kullanmayı tasarlıyor.

Misalin, NASA bilim adamları, dakika, başka cinsli görünmeyen başlangıçlar tarafından dağılan uzak ısı farkları ve hatta kara delikler tespit etmek için kuantum dalgalarındaki ufak dalgalanmalardan faydalanabilecekler.

NASA, ve maksatları kuantum optimizasyonunu, özellikle uzaya robot yollamaya gelince her mümkün neticeyi varsayım etmek için vazife sırasında ne olacağına dair süper doğru bir varsayım oluşturmak ve ardından her biri için acil vaziyet tasarıları oluşturmak yeniden, optimizasyon taktiklerini kullanarak kullanmaktır.
Robot vazifelerinin daha dikkatli ve kesin bir biçimde tasarlanması, robotik uzay misyonlarında en ehemmiyetli sınırlayıcı etkenlerden biri olan daha yararlı batarya kullanımına yol açacaktır.

2. Genetik

İnsan Genom Projesinin 2003 senesinde bitirilmesi, tıpta yeni bir çağ başlattı. İnsan Kuantum Teknolojisinin İnanılmaz 10 Etkisigenomunun bütün olarak anlaşılması sayesinde, karışık rehabilitasyonları özellikle ferdin özel lüzumlarına göre uyarlayabiliriz.

İnsan DNA’sının karışıklıkları hakkında ne kadar şey öğrenmemize karşın, DNA’nın kodladığı proteinler hakkında donakaltıcı derecede az şey öğreniyoruz.

Teorik olarak genleri haritaladığımız gibi “proteinleri eşlememize” izin verecek kuantum hesaplamaya girin. Reelinde kuantum hesaplama, yeni tıbbi araştırmalara ve ilaçlara liderlik etmek mevzubahisi olduğunda paha biçilmez olan atomik seviyede karışık moleküler etkileşimleri modellememize de izin verecektir. 20.000’den fazla proteini modelleyebilecek ve değişik ilaçların henüz buluş edilmemiş olan ilaçların dahi bir bolluğu ile etkileşimlerini nokta netliği ile simüle edebileceğiz. Bu etkileşimlerin tahlili yeniden kuantum hesaplama ve gelişmiş optimizasyon algoritmalarıyla desteklenir muhtemelen bu şu anda rehabilitasyon edilemeyen hastalıklar için yeni rehabilitasyonlara yol açacaktır.

Kuantum hesaplama sürati, aynı zamanda kanser tespiti ve rehabilitasyonunun ön saflarında kullanılmakta olan, yalnızca birkaç nanometre uzunluğundaki “kuantum noktalarının” ufak yarı geçirgen nanokristallerin kullanımına ve tahliline destekçi olacaktır.
Ek olarak, kuantum bilgisayarları, DNA’nın şu anda tamamen gelişigüzel olduğuna inanılan değişinimlerin reelde kuantum dalgalanmalarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını tanımlayabilir.

1. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği

Kuantum hesaplamanın, malzeme seviyesinde yeni bulgular için en uygun olduğu için, kuantum hesaplamanın malzeme bilimi ve mühendisliği için muazzam tesirleri olduğunu söylemeye gerek yok.

Kuantum hesaplamanın eforu, moleküllerin yeni malzemeler oluşturmak için nasıl toplandığını ve kristalleştiğini tanımlayacak olan karışıklaşan modellerin kullanılmasına izin verecektir. Yeni malzemelerin oluşturulmasına yol açan bu bulgular daha sonra enerji, lekelilik hakimiyeti ve ilaç alemlerine tesirleri olan yeni yapıların oluşturulmasına yol açacaktır.

“Bir mühendis bir baraj veya uçak inşa ettiğinde, yapı ilk olarak bilgisayarlar kullanılarak planlanır. Bu, çoğu zaman sezgisel olmayan biçimlerde toplanan moleküllerin veya atomların ebat ölçeğinde son derece güçtür ”diye açıklıyor Southampton Üniversitesi’nde Kimyevi Modelleme Profesörü Graeme Day. “Atom ölçeğinde sıfırdan tasarım yapmak güçtür ve yeni malzemelerin keşfedilmesindeki galibiyetsizlik oranı yüksektir. Yeni malzemeler keşfetmeye çalışan kimyacılar ve fizikçiler olarak, genellikle emin haritaları olmayan Kuantum Teknolojisinin İnanılmaz 10 Etkisianalistler gibi seziyoruz. ”

Kuantum hesaplama, bilim insanlarının atomik etkileşimleri inanılmaz bir hassasiyetle simüle etmelerini ve tahlil etmelerini sağlayarak, kaçınılmaz olarak ortaya çıkan sınama yanılma olmadan tamamen yeni ve daha yararlı materyallerin oluşturulmasına yol kalemtıraş olan daha emin bir harita sağlayacaktır. daha büyük ölçekte yeni malzemeler inşa etmeye çalışmak. Bu, daha iyi süper geçirgenler, daha eforlu mıknatıslar, daha iyi enerji kaynakları ve daha aşırısını bulup yaratacağımız anlamına kazanç.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

maltepe escort ataşehir escort idealtepe escort anadolu yakası escort kadıköy escort bostancı escort pendik escort ataşehir escort şişli escort göztepe escort pendik escort kartal escort bostancı escort erenköy escort maltepe escort pendik escort bostancı escort ümraniye escort şerifali escort kartal escort maltepe escort tuzla escort pendik escort anadolu yakası escort acıbadem escort ümraniye escort escort bayan maltepe escort ümraniye escort ataşehir escort kadıköy eskort pendik eskort ataşehir escort ümraniye escort kadıköy escort escort bayan maltepe escort sex hikaye yeni seks hikaye gerçek sex hikaye sex hikaye seks hikayeleri sex hikayesi gerçek sex hikayeleri