Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Meme Kanseri Tehlikesini Eksilten Besinler

  • 29 Nisan 2021
  • Meme Kanseri Tehlikesini Eksilten Besinler için yorumlar kapalı
  • 661 kez görüntülendi.

Araştırmalar, perhiz ve fiziksel etkinliğin ehemmiyetli tehlike etkenleri olduğunu ve meme kanseri olaylarının üçte birinin hayat stili müdahalesi ile önlenebileceğini göstermektedir. Bazı yiyecekleri perhize ilave etmenin natürel olarak meme kanserini önlemeye takviyeci olabileceğini öğreniyor muydunuz? Meme sıhhati için en iyi yiyecekler, hastalıklarla savaşırken ve genel sıhhati geliştirirken bol ölçüde yiyecek sağlayanlardır. Bu yazıda meme kanseri tehlikesini […]

Araştırmalar, perhiz ve fiziksel etkinliğin ehemmiyetli tehlike etkenleri olduğunu ve meme kanseri olaylarının üçte birinin hayat stili müdahalesi ile önlenebileceğini göstermektedir. Bazı yiyecekleri perhize ilave etmenin natürel olarak meme kanserini önlemeye takviyeci olabileceğini öğreniyor muydunuz? Meme sıhhati için en iyi yiyecekler, hastalıklarla savaşırken ve genel sıhhati geliştirirken bol ölçüde yiyecek sağlayanlardır. Bu yazıda meme kanseri tehlikesini eksilten besinler hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Meme Sıhhati için En İyi Yiyecekler

Meme kanseri hadiseleri arasında yalnızca yüzde 5 ila 10’u genetik yanılgılardan kaynaklanırken, yüzde 90 ila 95’i perhiz ve obezite gibi etrafsal ve hayat stili etkenlerine atfedilebilir. Kanserle savaşan besinler perhiz içine hastalığın önlenmesi ve hayat niteliğinin iyileştirilmesi için natürel bir yaklaşımdır. İşte meme sıhhati için en iyi besinler:

Ispanak

Ispanak ve öbür yeşil yapraklı besinler vitaminler, mineraller, enzimler ve antioksidanlar açısından olağanüstü derecede zengindir. Ayrıca, göğüs sıhhati için yemek yerken dikkat etmek istenilen iki şey olan kalori ve sodyumda çok düşüktür. Ispanak gibi yapraklı yeşillikler, natürel glikozinolat kaynakları olarak da hizmet ederler; bu çalışmalar, kanserojenleri tesirsiz hale getirmeye ve kanser hücrelerinin yine can vermesine takviyeci olmaya çalışabileceğini göstermektedir.

Yaban Mersini

Yaban mersini bir süper gıda olarak kabul edilir, zira hastalıklarla gayret antioksidanları yüksektir. Zira yüksek lif besin olduğu için süper besleyicidir ve meme sıhhati için tahlilciler tarafından harcanması önerilmektedir. Yaban mersini, hür radikal zararını eksiltmeye ve sıhhatli ihtiyarlamayı teşvik etmeye takviyeci olan proantosiyanidin antioksidanlarda özellikle yüksektir. Öbür muhteşem meyve alternatifleri arasında frambuaz, çilek, kiraz ve goji meyveleri bulunur.

Brokoli

Meme Kanseri Riskini Azaltan BesinlerYapılan birkaç çalışma, günlük olarak brokoli gibi turpgiller harcamanın, kanser yaradılışını önlemeye takviyeci olduğunu bildirmiştir. Bunun sebebi büyük miktarda nebatları gözetmek için çalışan glukozinolatlardır. Bu bileşiklerin anti-ur tesirleri vardır ve metastazın önlenmesine takviyeci olur. Brokoli’ye ek olarak, öbür bazı muhteşem alternatifler arasında karnabahar, brüksel lahanası ve lahana bulunmaktadır.

Ceviz

Ceviz, irini hakimiyet eden omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir ve protein, lif ve mikro gıdaları sağlarlar. Fareler üzerinde yapılan bir araştırmada, ceviz kapsayan bir perhizin farelere implante edilen insan meme kanserlerinin sihrime süratini inhibe ettiğini ve meme bezi urlarının rakamını eksilttiği tespit edilmiştir.

Zeytinyağı

Zeytinyağı antioksidan ve antienflamatuar bileşiklere sahiptir. Tahlilciler, Akdeniz perhizinin bir parçası olarak zeytinyağı tüketiminin, kanserin önlenmesinin verimli tesirlerine katkıda bulunduğuna inanmaktadırlar. Lipids in Health and Disease’de yayınlanan 2011 tarihli bir çalışmada, zeytinyağı tüketiminin, en düşük zeytinyağı alımıyla karşılaştırıldığında meme kanseri büyüme ihtimalleri ile ilişkili olduğu neticesine varılmıştır.

Avokado

Avokado, C vitamini, E vitamini, B6 vitamini, folat ve potasyum gibi mikrobesinler açısından zengindir. Ayrıca lif bakımından zengindir ve sıhhatli yağlarla doludur. İranda yapılan bir araştırmaya göre avokado fitokimyasallar açısından zengin olduğu için, bu kanser hücresi gelişmesinin yasaklanmasında ehemmiyetli rol oynayabileceği tespit edilmiştir.

Nohut

Nohutlar protein, lif, omega-6 ve omega-3 yağ asitleri ve folat bakımından zengindir. Meme sıhhati için çok ehemmiyetli olan esas gıdaları ve nebat bazlı lifleri sağlar. Yapılan bir hayvan çalışması, nohut lektininin fasulyedeki proteinler antikanser etkinliği uyguladığını ve meme kanseri rehabilitasyonu için bir ilaç kaynağı olarak kullanılabileceğini tespit etmiştir. Fasulye, siyah fasulye, barbunya fasulyesi ve lima fasulyesi de dahil olmak üzere meme kanseri perhizinin bir parçası olarak önerilir.

Mercimek

Mercimek ayrıca protein, lif ve demir bakımından zengin, yiyecek açısından zengin yiyecektir. Bu yüzen perhize mercimek ilave etmek bireyi daha uzun vakit tok yakalayacak ve muhtemelen kalori alımını eksiltecektir. Araştırmalar, mercimeklerdeki polifenollerin ve öbür biyoaktif bileşiklerin , baklagillerin kanser, diyabet, obezite ve kardiyovasküler hastalık gibi hastalık insidansını eksiltme becerisine büyük katkıda bulunduğunu vurgulamaktadır.

Tatlı Patates

Tatlı patatesler karışık karbonhidratlar, lif, A vitamini, C vitamini ve öbür bazı ehemmiyetli gıdaları sağlar. Kilo kaybına takviyeci olurlar zira çok doldurur, bu da kalori alımını eksiltmenize takviyeci olabilir. Tatlı patatesler, hür radikal zararına karşı gözetici tesirleri olan beta-karoten de dahil olmak üzere antioksidanlar açısından da zengindir. Yayınlanmış bir hayvan çalışması Bilimsel Raporlar bulundu tatlı patateste bileşikler potansiyel anti-ur tesirleri olabilir ve meme kanseri metastaz inhibe edebileceği düşünülmektedir.

Zerdeçal

Meme Kanseri Riskini Azaltan BesinlerZerdeçal, faal madde kurkumin sebebiyle meme sıhhati için en eforlu gıdalardan biridir. Bu bileşiğin ur ebadını eksilttiği ve meme kanseri ile savaştığı bulunmuştur. Tahlilcilere göre, kurkumin hücre döngüsü ve proliferasyonu, apoptoz, ihtiyarlama, kanser dağılması ve anjiyogenez üzerindeki tesiri ile meme karsinogenezini modüle eder.

Potansiyel Meme Kanseri Tehlikesini Eksilten Perhiz

Bazı besinlerin hastalıklarla çabaya takviyeci olduğunu ve hatta meme kanseri tehlikesini önleyebileceğini öğrenilmektedir, ancak meme kanserini başka nasıl natürel olarak önleyebilir? Bu perhiz ve hayat stili etkenlerini meme kanseri perhizine dahil etmek çok takviyeci olabilir. Perhize ilave edilebilecekler arasında şunlar bulunmaktadır:

Daha Fazla Taze Meyve ve Sebze Tüketimi

Araştırmalar, meme sıhhati için yapabilecek en sıhhatli şeylerden birinin daha taze meyve ve sebze harcamak olduğunu söylemektedirler. Bu yiyecekler yalnızca lif, vitaminler, mineraller ve eforlu antioksidanlar da dahil olmak üzere esas gıdaları sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kalorilerde daha düşüktür, bu da sıhhatli bir kilo vermenize takviyeci olur. Ayrıca, nebat bazlı bir perhiz ve meme kanseri arasındaki irtibat cesaret vericidir.

Yüksek Lifli Yiyecekler Harcamak

Oncotarget’te yayınlanan sistematik bir analiz ve meta-tahlil, perhiz lifi tüketiminin, özellikle postmenopozal bayanlarda meme kanseri tehlikesinde eksilme ile ehemmiyetli miktarda ilişkili olduğunu bulmuştur. Nebat lif kaynaklarını yemek, meme kanseri perhizinin ehemmiyetli bir parçasıdır.

Natürel Tatlandırıcılar Seçim Etmek

Kanser tehlikeyi üzerine yapay tatlandırıcıların tesirlerini değerlendiren çalışmalar karmaşık neticeler olmasına karşın, tüketiminin bazı kanser tehlikelerini artırabilir doğrultusundadır. Ek olarak, yüksek şeker alımı meme kanseri için ehemmiyetli bir tehlike etmeni olan obezite ile ilişkilidir. Natürel tatlandırıcılar genel sıhhat için daha sıhhatli bir alternatiftir. Amerikalılar günlük olarak çok fazla şeker harcayarak iltihaplanma ve ehemmiyetli sıhhat meselelerine yol açmaktadırlar. En sıhhatli şeker ikamelerinin kimileri arasında stevia, ham bal, akçaağaç şurubu ve hindistancevizi şekeri bulunur.
İçkiyi Hudutlandırmak
Yapılan çalışmaların gösyterdiğine göre; içkiden kaynaklanan meme kanserinden vefat insidansı, daha yüksektir. Tahlilcilere göre, 2012 senesinde dünya genelinde varsayımı 144.000 meme kanseri olayı ve 38.000 meme kanseri vefatı içkiye atfedilebilirken, bu hadiselerin yüzde 18,8’i ve bu vefatların yüzde 17.5’i hafif içkili olan bayanları etkilemiştir.

Ananesel Süt Mahsulleri Tüketiminden Sakınmak

Ananesel süt mahsulleri, bağırsak mikrobiyomunun bileşimini değiştiren ve sistem çapında iltihaplanmaya neden olan emülgatörler gibi katkı maddeleri kapsayabilir. Ayrıca, yüksek yağlı süt mahsullerinin, meme kanseri teşhisi sonrası daha yüksek mortalite tehlikeyi ile ilişkili olduğunu gösteren bazı araştırmalar vardır. Bedene verimli probiyotikler sağlamak için kültürlü süt mahsullerini kullanmaktan daha iyidir.

İşlenmiş Hububatlardan Sakınmak

İşlenmiş veya arıtılmış edilmiş hububatlar bedenin ufalanması için çok güçtür, bu sebeple bağırsak meselelerine neden olurlar ve iltihaplanma, sızıntılı bağırsak belirtiyi, yanlış yiyecek emilimine yol açabilirler. Dondurulmuş yemekler, paketli makarnalar ve mağazadan satın alınan fırınlanmış mahsuller gibi ambalajlanmış ve işlenmiş yiyecekler yemek yerine, konut üretimi yemeklerde bütün hububatları kullanmayı seçim edilmelidir. Bazı şahane alternatifler kinoa, arpa, teff, darı ve yulaftır.

Organik Mahsuller Seçilmelidir

Meme Kanseri Riskini Azaltan BesinlerAnanesel besinler muhtemelen sıhhatinizi negatif güzergahta etkileyebilecek böcek ilaçlarından ve herbisitlerden gelen hasarlı kimyevilerle kirlenir. Bu hasarlı kimyevileri harcamaktan sakınmak için, olası olduğunda organik ve ideal olarak mahallî olarak yetiştirilen yiyecekler satın alınmalıdır. Bu özellikle lekeli düzine adlandırılan besinlerden rastgele birini yerken ehemmiyetlidir. Çayırla beslenen, mahallî olarak yetiştirilmiş etler satın alarak hormon ve antibiyotik kapsayan hayvansal mahsullerden de sakınmak gerekir ve bunun için yaftalarda hormon ve antibiyotik kapsamadığını gösteren bilgilere dikkat edilmelidir. Bu lekeleyiciler östrojen bozulmasını etkileyebilir ve meme kanseri gibi sıhhat meseleleri tehlikesini artırabilir.

Sıhhatlı Kilo Vermek

Fazla kilolu veya obez olmak postmenopozal meme kanseri için bir tehlike etmenidir. Kilo yönetimi rehabilitasyonu ve iyileştirilmesinde, hem de meme kanserinin önlenmesinde son derece ehemmiyetli bir rol oynamaktadır. Enflamasyonun biyo göstergeçlerini eksiltir, hayat stili tavırlarını iyileştirir ve hayat niteliğini iyileştirir.

Kumpaslı Egzersiz Yapmak

Araştırmalar, kumpaslı ılımlı fiziksel etkinliğin meme kanseri geliştirme tehlikesini eksilttiğini ve yaşamda kalma oranlarını çoğaldırdığını göstermektedir. Her gün sarih havada yürüyüş, hafif koşu, yoga, pilates, yüzme, bisiklet, ağırlık kaldırma gibi egzersizler yapmak meme sıhhati için ehemmiyetlidir. Meme sıhhatini destekleyen öbür perhiz ve hayat stili alternatifleri şunlardır:
• Yeterince yatmak
• Dışarıda zaman geçirmek
• Sigarayı vazgeçmek
• Yağsız, organik proteinler yemek
• Sıhhatlı yağları harcamak
Tehlikeler ve Yan Tesirler
Meme sıhhatine fayda sağlayan besinlerle dolu besleyici bir perhiz yemenin yanı gizeme, sigara içmemek, toksik maruziyeti eksiltmek ve yeterince uyku almak da dahil olmak üzere kanserin önlenmesi için ehemmiyetli olan öbür etkenlere dikkat etmek gerekir. Bu besinler bedenin sıhhatini gözetmesine veya kendini iyileştirmesine takviyeci olur, ancak bunları balanslı ve sıhhatli bir perhize ilave edildiğinden emin olmak gerekir.
Yapılan çalışmalar meme kanseri hastaları için en iyi gıdaların protein, sıhhatli yağlar, vitaminler ve mineraller sağlayan yiyecek yoğun besinlerin olduğunu göstermektedir. Meme sıhhati için en iyi yiyecekleri yemenin yanı gizeme, meseleli besinlerden sakınmak, içki tüketimini eksiltmek, sıhhatli bir kiloyu gözetmek ve kumpaslı egzersiz yapmak ehemmiyetlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

maltepe escort ataşehir escort idealtepe escort anadolu yakası escort kadıköy escort bostancı escort pendik escort ataşehir escort şişli escort göztepe escort pendik escort kartal escort bostancı escort erenköy escort maltepe escort pendik escort bostancı escort ümraniye escort şerifali escort kartal escort maltepe escort tuzla escort pendik escort anadolu yakası escort acıbadem escort ümraniye escort escort bayan maltepe escort ümraniye escort ataşehir escort kadıköy eskort pendik eskort ataşehir escort ümraniye escort kadıköy escort escort bayan maltepe escort sex hikaye yeni seks hikaye gerçek sex hikaye sex hikaye seks hikayeleri sex hikayesi gerçek sex hikayeleri