Site Rengi

BilgiliUsta.com | Aradığınız Her Bilginin Adresi.

Sızı Kesici Tesiri Olan 8 Nebat

  • 22 Nisan 2021
  • Sızı Kesici Tesiri Olan 8 Nebat için yorumlar kapalı
  • 248 kez görüntülendi.

Acı sindirimi iyileştirmeye, bağırsak cerahatini rahatlatmaya ve mide ve karaciğeri gözetmeye dayanakçı olabilir. Bu yazıda sızı kesici en iyi olan nebatlar ve sıhhat açısından bereketleri hakkında bilgiler bulunmaktadır. Yapılan ön araştırmalara göre, bazı nebatların donakaltıcı derecede acı oldukları ve sıhhat açısından verimlerinin yüksek olduğuna dair ispatlar tespit edilmiştir. Ancak muayenehane ispat seviyesi hala düşüktür ve […]

Acı sindirimi iyileştirmeye, bağırsak cerahatini rahatlatmaya ve mide ve karaciğeri gözetmeye dayanakçı olabilir. Bu yazıda sızı kesici en iyi olan nebatlar ve sıhhat açısından bereketleri hakkında bilgiler bulunmaktadır.
Yapılan ön araştırmalara göre, bazı nebatların donakaltıcı derecede acı oldukları ve sıhhat açısından verimlerinin yüksek olduğuna dair ispatlar tespit edilmiştir. Ancak muayenehane ispat seviyesi hala düşüktür ve daha fazla araştırmaya gereksinim vardır. Bu nebatlardan rastgele biri bir hastalık rehabilitasyonu yerine kullanılmamalı ve destekleri alınırken uzman bir hekime danışılmalıdır.

Sızı Kesici Nebatlar

Enginar: Enginar sıhhat için şahane gıdadır. Birkaç muayenehane çalışma enginar yaprağı ekstraktlarının hazımsızlığın giderilmesinde tesirli olduğunu göstermiştir. 208 IBS’li bir çalışmada, enginar yaprağı ekstresi hayat niteliğini iyileştirirken kabızlığı ve ishali eksiltmiştir. Çalışma sonunda, katılımcıların% 26’sında artık IBS şikâyetleri kaybolmuştur.
Hazımsızlık ve IBS’li şahıslarda yapılan bir ankette,% 96 enginarın evvelki rehabilitasyonlardan daha iyi veya daha iyi olduğu tespit edilmiştir. Adale spazmlarını önleyerek ve bağırsak mikrobiyotasını dengeleyerek IBS’ye dayanakçı olabilir. Enginar acı özellikleri ayrıca karaciğer işlevini ve rejenerasyonunu uyarır. Yaprak ekstresi 100 hastada lipid profilini ehemmiyetli miktarda iyileştirmiş ve yağlı karaciğer semptomlarını eksiltmiştir.
Enginar özütlerindeki bir bileşik olan sinarin, yağların hazmedilmesine ve yağda çözünen vitaminlerin A ve D vitamini gibi emilmesine dayanakçı olan karaciğerden safra yapımını çoğaldırmaktadır. Enginar özleri, denekler üzerinde yapılan çalışmalarda bağırsaklarında mide sızısını gevşetebilen bağırsak spazmlarını önlemiştir. Sıçanlarda, enginar yaprağı ekstraktları, içki veya stres sebebiyle mide çeperine hasar gelmesini önlemiştir.
Süt devedikeni: Süt devedikeni Silymarin en iyi karaciğer takviye ilacı ve anti-enflamatuar olarak öğrenilir, ancak acı özellikleri de sindirimi artırabilir. Silimarin ülseratif kolitin 80 bireyle yapılan bir muayenehane çalışmada geri gelmesini yasaklamıştır. Çoklu sıçan çalışmaları mide ülserlerine ve iltihaplanmaya karşı gözettiğini göstermektedir potansiyel olarak nötrofiller ve mide asidini eksilterek. Yağların ve yağda çözünen vitaminlerin hazmedilmesine ve emilimine dayanakçı olan safra akışını iyileştirebilir.
Gentiyan: Gentian ailesi, hepsine yaygın olarak Gentian olarak adlandırılan ve sansasyonel derecede uzun bir kullanım geçmişine sahip 400’den fazla cins kapsar. Gentian, ismini MÖ 181’de Akdeniz bölgesinde karar süren Kral Gentius’tan almıştır. Çağdaş Gentian Avrupa’ya, İran’ın bazı bölgelerine ve Tibet’e hastır. Tükürük ve mide asidi yapımını teşvik ederek, mide ve bağırsaklara kan akışını artırarak sindirime dayanakçı olabilir. İnsanlar onu çağlar süresince bir karminatif sindirim çoğaldırıcı olarak kullanmaktadırlar.
Sıçanlar üzerinde yapılan bir çalışmada, 4 değişik cins yılan otu cinsi sindirimi teşvik etmiştir. Mide asidini ve sindirim enzimi pepsinleri çoğaldırmışlardır. Gentian ayrıca mide asidinin hasar görmesini önlemeye dayanakçı olan mukus seviyelerini de artırabilir. Bağırsak akışı bozulmuş sıçanlarda, centiyana gentiopikrosid faal bileşiği klasik sindirimi tekerrür sağlamıştır. Çok rakamda hayvan çalışmasına göre, yılan özleri mide ülserlerine ve mide astarında içki zararına karşı koruma sağlayabilir. Ek bir bereket olarak antibakteriyel ve antifungal tesirleri vardır.
Altın damga: Kuzey Amerika’ya has altın damga nebatı Hydrastis canadensis, ananesel Ağrı Kesici Etkisi Olan 8 Bitkiolarak enfeksiyonlarla savaşmak için kullanılan bir nebattır. Çağdaş araştırmaların çoğu, bir hayli tıbbi kaliteyi olan altın damga köklerinde bulunan acı bir bileşik olan berberine odaklanmıştır. Berberine natürel, tehlikesiz bir ishald ilaıdır. İrritabl bağırsak belirtiyi IBS olan 196 bireyle yapılan bir muayenehane çalışmada, berberin ishal sıklığını ve mide sızısını ehemmiyetli miktarda eksiltti ve hayat niteliğini artırmıştır. 165 bireyle yapılan bir başka muayenehane çalışmada, berberin yalnızca 1 günlük kullanımdan sonra hadiselerin % 42’sinde E. coli’ye bağlı ishali durdurmuştur.
İnsan ve sıçan çalışmalarında, galtın damgalı kaynaklı berberin, sindirimi ehemmiyetli miktarda süratlendirerek, besinlerin ince bağırsaktan geçmesi için gereken vakti eksiltmiştir. Sıçanlarda, berberin bağırsak cerahatini eksiltmiştir muhtemelen lipit peroksidasyonunu ve NF-levelsB seviyelerini eksilterek. Diyabetik sıçanlarda, bağırsak bariyerinin geri kazanılmasına ve yiyecek emiliminin çoğalmasına dayanakçı olmuştur.
Berberine, LPS gibi sızıntılı bağırsakları olan insanlarda kana erişen zehirli maddeleri arınmak için dayanakçı olabilir. Yüksek LPS endotoksemi olan farelerde, sızıntı şikayeti olan bağırsakların önlenmesine dayanakçı oldu. Bir bağırsak dokusu çalışmasında, bağırsak bakterileri Vibrio cholerae ve E. coli tarafından üretilen zehirli maddelerin takribî% 70’ini bloke etmiştir.
Melek otu: Melek otu, ananesel olarak artrit, hazımsızlık, baş sızısı, grip, enfeksiyonlar ve daha aşırısıyla savaşmak için kullanılan 60’tan fazla tıbbi cinse Angelica gigas ve Angelica sinensis dahil sahip bir nebat türüdür. Dong Quai veya “dişi ginseng ” bu aileden yaygın olarak kullanılan bir tıbbi nebattır. Dong Quai Angelica sinensi enjeksiyonları 94 bireyle yapılan bir çalışmada ülseratif kolitin iyileşmesine dayanakçı olmuştur. trombosit aktivasyonunu önleyerek Bir sıçan çalışmasında, Dong Quai özleri mide ülserlerinin ebadını büyük miktarda eksiltti ve gözetici mukus yapımını artırmıştır. Başka bir çalışmada ise, sıçanları ülserlerden ve mide hasarına gözetmiştir.
Narenciye Acı portakal: Narenciye limon, limon, portakal ve ötekilerini kapsayan çiçekli ağaçlardır. Tüm narenciye güneydoğu Asya’dan geliyor, ancak yalnızca kimilerinin acı kaliteleri var. Bu gruptaki ana acı acı portakaldır. IBS’li sıçanlarda, acı portakal ishal, sütun irini ve enflamatuar molekülleri TNF-alfa , COX-2 eksiltti . Acı portakal esansiyel yağından biyoaktif bir molekül, sıçanlarda mide ve bağırsak ülserlerini eksiltmiştir.
Acı olan portakal kabuğu esansiyel yağı, mide ülseri ebadını eksiltmiş ve sıçanlarda iyileşme sürecine dayanakçı olmak için yeni kan damarlarının gelişmesine dayanakçı olmuştur. Başka bir sıçan çalışmasında, bu esansiyel yağ, sıçanlarda mide mukus seviyelerini artırarak içki veya antienflamatuar ilaçların NSAID neden olduğu mide yaralanmalarına karşı koruma sağlamıştır.
Turunçgil kabuklarında nobiletin bulunan bir flavonoid, bağırsak bariyeri tamlığını geliştirmiş ve sütun irini olan sıçanlarda anti-enflamatuar iyileştirici tesirlere sahip olduğu tanımlanmıştır. Bununla beraber, öbür flavonoidler gerçeğinde “sızdıran bağırsakları” makûslaştırabilir. Acı portakaldaki Hesperidin ve neohesperidin olanlardan kimileri sıçanlarda ülserleri ve bağırsak iletkenliğini makûslaştırmıştır.
Karahindiba: Acı karahindiba Taraxacum, karaciğeri desteklemek, detoksu çoğaldırmak ve daha aşırısı için ananesel olarak tüm dünyada özellikle Kore’den Portekiz ve Bolivya’ya kadar kullanılmıştır. Not olarak, hazımsızlığa da dayanakçı olmuştur. Muayenehane çalışmalar yapılmamasına karşın, hayvan çalışmaları karahindiba sindirim için yararlarını desteklemektedir. Domuzlarda besin sindirimini iyileştirdi ve bağırsaktaki E. coli’yi eksiltmiştir. Sıçanlarda, gıdaların mideden bağırsağa taşınmasına dayanakçı olmuştur.
Balıklarda karahindiba özleri bağırsak bağışıklığını ve antioksidan etkinliği arttırmıştır. Ayrıca daha iyi sindirim ve yiyecek emilimine dayanakçı olabilecek bağırsak biçimini geliştirmiştir. Karahindiba ayrıca anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Sıçanlarda, karahindiba hem kısa hem de uzun vadeli mide cerahatini iyileştirmiştir. mast hücrelerinin mideye girişini yasaklayarak ve TNF-alfa eksilterekFarelerde ve hücre bazlı çalışmalarda, karahindiba özleri sütun cerahatini önlemiştir. COX -2, IL-1Beta ve TNF- alfa’yı eksiltmiş ve 14 değişik verimli probiyotik bakteri suşunun bifidobakteri gelişmesini teşvik etmiştir.
Dulavratotu: Dulavratotu Arctium lappa Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa ulus tıbbında Ağrı Kesici Etkisi Olan 8 Bitkikullanılan acı ve cerahat önleyicidir. Bir Hayli hayvan çalışması dulavratotu ve faal bileşenlerinin mide yaralanmaları ve ülserlerinin iyileşmesine karşı gözetebildiğini veya süratlendirebildiğini doğrulamıştır. Faal bileşiklerinden biri arctigenin sıçanlarda sütun iltihaplanmasını eksiltmiştir. Fermente dulavratotu, fermente edilmemiş dulavratotu aksine sıçanlarda probiyotik bağırsak bakterilerinin bifidobakteri seviyelerini arttırmıştır.
İnulin dulavratotu bereketli bakteri gelişimini geliştirilmiş ekstre edilmiştir. İnülin, farelerde ve hücrelerde laktobasiller ve bifidobakteriler iyi bağırsak bakterilerini ehemmiyetli miktarda arttırmıştır. Bir fare çalışmasında dulavratotu da kilo alımını tehlikesiz bir biçimde önleyebilir.

Acı Nebatların Sinerjistik Kombinasyonları

Çoğu zaman, acı otlar sinerjistik tesirleri olan karışımlar halinde birleştirilir. Bu karışımlardan kimileri şunlardır:
Iberogast damla
Iberogast, 9 nebat kapsayan iyi öğrenilen bir mahsuldür ve içeriğinde şunlar bulunur.
• Melekotu
• Sarı papatya
• Acı şekerleme
• Limon otu
• Nane
• Kimyon
• Devedikeni
• Büyük kırlangıçotu
• Meyankökü
Hazımsızlığı en ehemmiyetli olan muhtelif bağırsak meseleleri için kullanılır. 6 muayenehane çalışmanın tahlilinde, Iberogast hazımsızlığı iyileştirmede tesirli olmuştur. Iberogast ayrıca 208 hasta ile yapılan muayenehane bir çalışmada irritabl bağırsak belirtisini ehemmiyetli miktarda eksiltmiş ve mide ağrısını rahatlatmıştır. Hayvan ve hücresel ek bereketleri desteklemektedir. Bağırsak mukusunu çoğaldırırken ülseratif kolit ve GÖRH olan sıçanlarda iltihaplanmayı eksiltmeye dayanakçı oldu. Ayrıca kabızlığa da dayanakçı olabilir.

Melekotu Karışımları

Xiaoyao hapı Dong Quai ve öbür bileşenleri kapsayan ananesel Çin tıbbıdır. Hazımsızlığı olan 180 depresif kadının fonksiyonel dispepsi muayenehane çalışmasında, Xiaoyao hapı, besinleri bağırsaktan süratle hareket ettirmeye dayanakçı olarak sindirimi geliştirmiştir. Ayrıca motilin ve gastrin seviyelerini, sindirim proteinlerini artıran hormonları ve mide asidini çoğaldırmıştır. Melek otu, inulin, probiyotikler ve öbür bileşenlerin bir karışımı, irritabl bağırsak belirtili 37 hastaya dayanakçı oldu. Mide sızısı, kabarıklık, kabızlık ve ishali düşürmüştür. Melekotu, dulavratotu, Lithospermum ve susam kombinasyonu, Helicobacter pylori bulunan 36 hastanın muayenehane çalışmasında inflamasyonu gevşetmiş ve ülserleri iyileştirmiştir.

Enginar Karışımları

Enginarın öbür nebatlarla zencefil, karahindiba ve zerdeçal kökü gibi karışımları, çoklu muayenehane çalışmalara göre hazımsızlığı gevşetmek için sinerji oluşturabilir. Yaplan bir çalışma sıhhatli insanlarda zencefil ve enginar ile bir kombinasyon olan Prodigest’in tesirlerini araştırmıştır. Yavaş sindirimden kaynaklanabilecek kusma, mide bulantısı, mide sızısı ve kabarıklığı önlemeye dayanakçı olan, yan tesirler olmadan prodigest geliştirilmiş bağırsak akışı sağlamıştır.

Karahindiba Karışımları

Karahindiba ile nebatsal bir karışım olan Cinarepa, 311 karakter bir çalışmada hazımsızlığı eksiltmiştir. 24 bireyle yapılan bir başka çalışmada, karahindiba, St.John’s wort, melisa ve öbür birkaç otla yapılan bir karışım, takribî 2 hafta sonra sütun irini olan şahısların % 95’inden aşırısında mide sızısını eksiltmiştir.

Acı Portakal Karışımları

22 muayenehane çalışmanın ve takribî 2.000 hastanın incelemeyi, acı portakal kapsayan bir Çin nebatsal kombinasyonu olan Modifiye Chaihu Shugan tozunun hazımsızlığı gevşetmek için güvenle kullanılabileceği tespit edilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

maltepe escort ataşehir escort idealtepe escort anadolu yakası escort kadıköy escort bostancı escort pendik escort ataşehir escort şişli escort göztepe escort pendik escort kartal escort bostancı escort erenköy escort maltepe escort pendik escort bostancı escort ümraniye escort şerifali escort kartal escort maltepe escort tuzla escort pendik escort anadolu yakası escort acıbadem escort ümraniye escort escort bayan maltepe escort ümraniye escort ataşehir escort kadıköy eskort pendik eskort ataşehir escort ümraniye escort kadıköy escort escort bayan maltepe escort sex hikaye yeni seks hikaye gerçek sex hikaye sex hikaye seks hikayeleri sex hikayesi gerçek sex hikayeleri